ארגז כלים מיוחד" לגביית חוב המזונות ההזוי דרך חדלות פרעון- בקשה הפתיחה שהתקבלה

שנים ארוכות שניסתה ללא הצלחה האשה לגבות את חוב המזונות מהגרוש דרך אמצעים שונים ובעיקר דרך ההוצל"פ . החוב שהצטבר לסכום הזוי של 1.224,000 ₪ יהיה כעת תחת הליכי חדלות פרעון בהתאם לבקשת האשה .

השופט אילן בן דור מבית המשפט בראשל"צ שדן בבקשת האשה לפתיחת ההליכים ציין בהחלטה כי מדובר כעת בהליך חדלות פירעון ותיאר את קבלת הבקשה כ "ארגז כלים מיוחדים" שיינתנו לה כמו כן סיכם בן דור את ניסיונותיה של האשה לגביית החוב מדובר בחוב שהחל עוד בשנות ה80 עת גירושי בני הזוג . ובהסכם מצוין סכום מזונות שלא הבשיל לגבייה דרך ההוצל"פ .
עוד ברקע המקרה כמצוין בהחלטה טענה האשה שניסיונות לגבות את המזונות בדרך אישית ובסיוע של אחיה נענו באלימות מצד הגרוש .
מנגד הגרוש טוען שלא מדובר בחוב שניתן לגבות והוא אינו מסוגל לשלם את החוב על אף ניסיונות שונים להטיל עליו מאסר .והוא מתקיים מקצבה נמוכה
הגרוש לא הכחיש את החוב שהצטבר והודה כי הוא אינו משלם מזונות עוד משנות ה90 .לדברי האשה את החוב ניתן לגבות דרך נכס מקרקעין השייך לגרוש .
מטרת חוק החדלות הפירעון כידוע היא להביא לשיקום מהיר של חייבים ע"י הפטר.
אך אין זו המטרה היחידה הלכה למעשה מחוק חדלות הפרעון ניתן יהיה לבצע מס' רב של דרכים ע"מ להסדיר את החוב כמו חקירות יכולת , בירורים שונים לגבי הברחת נכסים וכדו בסיכומה של ההחלטה קיבל בן דור את בקשת האשה כעת נותר לראות האם זוהי דרך יצירתית לגביית חוב מזונות שכזה.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל