בין הפרה ,הסכמה להתגרש, לבין עיקרון תום הלב ? -פסק דין של השופט אריאל ממן

תובענה לפיצויים על סך 70,000 ₪ בטענה שהאשה  הפרה את  הסכמתה  להתגרש, שנקבעה בהסכם שקיבל תוקף של פס"ד ע"י בית המשפט זה ב2017 ולא כובד עקב רצון הזוג לשוב לניסיון נוסף לשלום בית.

עקב סירוב הגירושין מצד האשה הוגשה התביעה ע"י הגבר שבהסטוריית הזוג מדובר בזוג שנישאו ב 1998 ולהם שלושה ילדים בגירים.

לאחר שגיבשו הסכם אשר קיבל תוקף שלפס"ד למעט הסמכות אשר אותה סירב בית המשפט לאשר לרכיב סידור הגט עקב רצון הזוג לשוב לניסיון לשלום בית ובכל זאת רצונם היה לאשר את שינויי ההסכם. ניסיון אשר לא צלח עקב רצון הגבר לשוב ולהתגרש.

האשה העלתה טענה בביד"ר כי מצבו הרגשי של הגבר אינו מאפשר כעת את הגירושין וע"כ הורה ביד"ר לגבר לפנות לבית המשפט לענייני משפחה ע"מ להגיש תביעת גירושין מחודשת .

כך למעשה נוצר גלגול מקרה  אשר מקורו נובע לרכיב סידור הגט בגינו התבקש השופט  לדון בתביעה הנזיקית אשר אותה הגיש האב ע"ס 70,000ש"ח הצדדים כבר מוכרים בבית המשפט לענייני משפחה ועבר את עיונו ע"י השופטת כרמית חדד במרכז התביעה הנוכחי בו פסק ממן עומדת תביעה נזיקית ובקשה להורות לאשה להסדיר את נושא הגט במרכז הטענות בתביעה חוזר הבעל לתוקף פסק הדין אשר מקורו כאמור התבצע טרם רצון הזוג לשוב לשלום בית לאחר נימוק מעמיק של פסק הדין המובא על 19 עמודיו מסביר ממן את  הדרך בה מצא לדחות את התביעה ולהטיל על הגבר הוא התובע הוצאות ע"ס 15000 ש"

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל