גזר הדין של אמיר רז השוטר שרצח את אשתו לעיני הילדים ולאחר מכן צעק "יש עכשיו אין אמא"

"מאסר עולם שתחילתו מיום מעצרו בתיק זה - 5.2.2021 . 6 שנות מאסר בפועל, שירוצו במצטבר לעונש מאסר העולם. פיצוי בסכום המרבי הקבוע בחוק, 258,000 ₪, שיועבר לארבעת הקטינים נפגעי העבירה, בחלקים שווים. כספי הפיצויים יועברו לקופת בית המשפט תוך 90 ימים מהיום. הכספים יועברו לאפוטרופוסים החוקיים אשר יפתחו חשבון בנק על שם כל אחד מהקטינים, ובו יופקד הפיצוי. הקטינים יוכלו לעשות שימוש בסכום הפיצוי בהגיעם לגיל בגירות. לצד זאת, אנו מתירים שימוש בסכומי הפיצויים בשלב מוקדם יותר, לצורך מימון טיפול נפשי לקטינים." כך עולה מפרוטקול הקראת גזר הדין של השופטת כבוד השופטת - הנשיאה רות לורך בעניינו של אמיר רז השוטר שירה למוות בדיאנה דבייב אשתו לעיני ילדיו לאחר שחנק ודקר אותה.

צילום : באדיבות המשפחה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

לאחר שירה באשתו צעק לילדיו "יש עכשיו אין אמא" בעודם בוכים כזכור רז שוטר במקצועו בחר בתחילה לכפור באשמה ולאחר מס' הליכים הודה במעשה אימה של דיאנה שכיום משמשת כאפוטרופוס לנכדיה אמרה בסיום הקראת גזר הדין:

"זה לא יחזיר לנו את דיאנה אבל לפחות לא לראות את הפנים של רוצח שפעם היה חתן שלי, בעלה של בתי, אמא של הילדים שנשארו בלי הורים ויישארו כל החיים עם לב שבור ועם הטראומה שהוא גרם להם, שאני ובעלי כאפוטרופוסים מתמודדים כל יום עם כל ילד וילד, יש לנו עוד דרך ארוכה ופשוט אין לי מילים שיישב שם עד סוף חייו".

מתוך פרטי כתב האישום עולים נסיבות המקרה שארע , ביולי 2020, על רקע סכסוך במערכת היחסים בין בני הזוג, עזב רז את ביתם המשותף. ובחלוף כמה שבועות החליטו השניים לחזור לגור יחד. ביום הרצח, בעקבות ויכוח בין בני הזוג. דיאנה עזבה את הבית בזמן הזה ניגש רז לביצוע המעשה המחריד של קשירת שלושת ילדיו נטילת סכין בעלת להב גבוה כחלר מהכנת כלי הרצח .
ששבה דיאנה לבית החל רז להכות את הילדים ומכאן החל מאבק ממושך בין השניים שדיאנה צועקת לביתה להזעיק במהרה את השכנים . הבת שהצליחה להשתחרר החלה בריצה אך רז משך אותה ובמשיכתה נפלה הבת .
במקביל דיאנה הצליחה לפתוח את הדלת ומכאן החל רז לדקור אותה שתי דקירות ברגלה של דיאנה . כחלק מהמאבק לנטילת הסכין בין השניים שלף רז את אקדחו וירה למוות בדיאנה שתי יריות אחת בירך ואחת בראש .
לאחר הירי התקשר רז למפקדו האישי ולאימו ע"מ שיגיעו אליו..
התביעה ביקשה בין היתר כי הרצח יוכר כרצח חריג בחומרתו בקשה זו לא זכתה להכרה אך גזר הדין כפי שמובא כאן (קח אותי למקור) הטיל רף גבוה על רז בעקבות נסיבות הארוע

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל