האם בית הדין הרבני כפוף להלכת 919/15 – פסק דין של בית הדין הרבני הגדול

סירוב אב לסכום המזונות גרר ערעור לבית הדין הרבני הגדול בטענה מרכזית אחת שעיקרה מתבססת על חיוב בית הדין הרבני לקיים את הלכת 919/15. טענתו שאין מקום לחייבו בתשלומי מזונות לאור גילם של הילדים ,השתכרותו השווה לאשה ובנוסף זמני השהות השווים.- זאת לאחר שהערכאה הדיונית בבית הדין האזורי פסק חיוב מזונות ע"ס 2700 ₪ עבור שני ילדיו הקטינים.

צילום: פייסבוק

כל רכיבי הגירושין בין בני הזוג נחתמו בהסכם גירושין כולל למעט רכיב אחד רכיב המזונות .רכיב המזונות הוביל את האב לערער על חיוב בית הדין האזורי אשר פסק תשלום מזונות ע"ס 2700 ₪ עבור שני הקטינים.(בני 5,8 דאז) או לכל הפחות להפחית לחיוב של 1000 ₪. עיקר טענת הערעור שהגיש האב למעשה באה לחייב את בית הדין הרבני לפסוק עפ"י ההלכה הידועה בהפחתת מזונות (919/15) . האשה באמצעות ב"כ עורכת הדין שירן נגרי עדן טענה מנגד כי השכר בין השניים אינו זהה והאב משתכר יותר . לא זהו הפורום לבדיקת הנתונים אך על בסיס זה פסקה הערכאה הדיונית וע"כ יש לחייב את האב במזונות שנפסקו בבית הדין האזורי טענה נגרי .
בית הדין הרבני הגדול בהרכב הדיינים :הרב אברהם שינדלר, הרב מימון נהרי, הרב ציון לו אילוז שבחן לעומק את נסיבות המקרה ובנימוק החולש על 11 עמודי פסק הדין מסביר מדוע בית הדין הרבני אינו כפוף לפסיקת העליון וכי עליו חבות של הדין ההלכתי. ומסיים את ההליך בדחיית הערעור של האב שייאלץ לקבל את הכרעת בית הדין האזורי בחיוב ע"ס 2700 ₪ עבור שני ילדיו. תוצאה שבהחלט מותירה את האם ועורכת דינה שירן נגרי עדן מרוצות

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל