הגירה פנימית לא שגרתית בקשת אם למעבר עם הקטין מרחק של 137 ק"מ ממקום מושבו כיום

צילום: רעות אוחנה – אלה פאוסט

בקשה של אם לעבור לצפון הארץ ע"מ להגשים את חלומה לגידול בנה הקטין בקיבוץ נידונה בבית המשפט לענייני משפחה אצל השופט מוטי לוי .
בקשת האם שמיוצגת באמצעות עורכות הדין מיכל ריינס עמירה ורעות אוחנה שקד למעבר הוגשה ובעקבות קבלת חברותה בקיבוץ אשר גדלה בו בזמן שהשניים מנהלים זוגיות ובזמן ההריון השניים מוכרים כידועים בציבור וניהלו מערכת יחסים במשך כשלוש שנים שהקטין נולד בשנת 2021 הסוגייה הזו כשלעצמה מוכרת בבתי משפט לענייני משפחה אלא שבמקרה הנידון שכאן קיימים זמני שהות רחבים וכמעט שוויונים מה שיידרש נסיעות רבות האב טוען שלו ידע שלאם כוונה כזו לא היה מביא ילד לעולם מאחר וחייו הם במושב בדרום .
השופט לוי קיבל את בקשת האם לאחר שבחן את מכלול נסיבות המקרה והתייחס לחוות הדעת השונות שבמרכז שיקוליו ייחס את ההחלטה לטובת הקטין ואף נימק מדוע לא מדובר בהגירה פנימית רגילה:
"לא מדובר בבקשה להגירה פנימית רגילה, מעבר למקום מגורים אחר והחלטה בעניין זה היא החלטה הקובעת מסמרות בעתידה ובאורח חייה של האם עד כדי שלילת רצונה לקבוע לעצמה את אורח חייה. אין מחלוקת שלא ניתן להגביל את חופש התנועה של האם ולמנוע ממנה בחירה היכן להתגורר. קביעה זו נכונה כלפי כל אם ואב בישראל, אולם בנסיבות תיק זה מקל וחומר."

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל