"הורות פנים רבות לה והמקרים בהם הזכות למימוש עולה לעיתים על כל דימיון" .תזכה לאימהות לאחר מותה – הישג תקדימי מרשים בפסק דין של השופטת ציפי אביטן

תקדים בעולם המשפט לעניין האימוץ .אשה שמצאה את מותה בגיל 28 תזכה לבת מהביצית שלה לאחר מותה המקרה נידון אצל השופטת ציפי אביטן לאור בקשת הוריה של האשה ובן זוגה עקב בשקתה של האשה בעודה שוכבת בבית החולים טרם מותה .
המנוחה שהלכה לעולמה עקב מחלת הסרטן שפקדה אותה במהלכה עברה ניתוח בו נאלצו לכרות את שחלתה ובמהלך ניתוח זה חילצו הרופאים מרחמה שתי ביציות ע"מ לשמר את פוריותה
לצורך פסק הדין בו פסקה אביטן אף הוצא תסקיר המלצה למילוי רצונה של המנוחה מכוח חוק האימוץ . בו תואר בקשתה לאביה ולבן זוגה ורצונה להביא ילדים לעולם שם הובטח לה מבן זוגה שייעשה כמיטב יכולתו לממש רצון זה .
כמו כן את הרצון העז הביעה המנוחה גם בפני המטפלים הרפואיים שלה שאף הוא מסר תצהיר עדות לרצונה בהבאת ילדים : "בתום הטיפול הביולוגי, אשר עבר בהצלחה, היה עליה לעבור השתלת מח עצם. בהכנות לקראת ההשתלה, זכור לי כי הגעתי לחדרה ומצאתי אותה עם אביה, שהיה לצידה. היא בכתה מאוד, ואמרה לאביה שהיא מפחדת למות, ואביה ניסה להרגיע את חששותיה, ואמר לה שיהיה בסדר, שהיא תבריא, תתחתן ויהיו לה הרבה ילדים. המנוחה בכתה ואמרה לאביה שאם היא תמות היא מבקשת שבן זוגה ישתמש בביציות שלה כדי שיהיו להם ילדים". את ההישג התקדימי הזה השיגו באי כוחם של המבקשים עורכות הדין מיכל לוי ויהודית מייזלס המוכרות בתחום דיני המשפחה ובעיקר במקרים המורכבים שבהם . "הורות פנים רבות לה והמקרים בהם הזכות למימוש עולה לעיתים על כל דימיון" אמרה עורכת הדין יהודית מייזלס לאחת הפלטפורמות שסיקרו את ההישג התקדימי והמרשים הזה .

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל