הניסיון לשפר עמדות בתביעה לביטול הסכם ממון לאם עם ילדה המאובחנת על הרצף – פסק דינו של ניר זיתון מבימ"ש למשפחה בקריות

אם עתרה בתביעה לבית המשפט לביטול הסכם הממון שנכרת בין השניים בשל קשיי גידול הבת בת ה 7 שאובחנה על הרצף ואפילפסיה . האם בתביעה הציגה את הקשיים הרבים המלווים בגידולה מנגד האב שעושה חיל השופט ניר זתוני הדן את המקרה ציין בפסק הדין כי בכתב התביעה ובסיכומים נוספו טענות למכביר. וקושי רב טמון בקבלת תביעה מסוג זה . נדרשת הצדקה ממשית לבטח לאור העובדה שהסכם הממון עליו חתמו בני הזוג ב2020 קיבל תוקף של פסק דין.

צילום: השופט אתר הרשות השופטת רקע- קאנבה

הקושי בניהול שגרה נורמלית בגידול ילדים שאובחנו על הרצף ידוע כבר לאור קשיים רבים וצרכים מיוחדים להם נזקקים לא רק הילדים גם ההורים אשר מחייבים לקבל סוג של "ערכת כלים ייחודית" ע"מ לצלוח את הקשיים בגידול שכזה.
בית המשפט לענייני משפחה בקריות עסק לאחרונה בתביעה שהגישה אימה של ילדה בת 7 המאובחנת על הרצף ואפילפסיה בה היא מבקשת את השינויים הרבים לאור האבחון ולאחר שניסתה להגיע להבנות עם אביה בנוגע לשינויים הנדרשים.
התביעה הוגשה כשנה וחצי לאחר שקיבל ההסכם תוקף של פסק דין בעקבות רצונה של האם בשינויי זמני השהות האב טען מנגד כי לא מדובר רק בשינוי זמני השהות מדובר ברצון לשפר עמדות מהתביעה ועד לסיכומים שהוגשו.
השופט זיתון בפסק הדין ציין מס' דוגמאות מקבילות תוך שהוא בוחן את העיקרון המוביל "טובת הילד" אך מציין כי לא בנקל יבוטל הסכם ממון לאחר שקיבל פסק דין בנוסף לעובדה כי אבחונה של הילדה על הרצף התקבל עוד לפני חתימת ההסכם.
זאת ולאור שינויים רבים אליהם התייחסה גם עורכת דינו של האב שבין התביעה לסיכומיה נאלץ לדחות את התביעה ולהטיל על האם הוצאות ע"ס 3000 ₪
במקביל וראוי לציון כי השופט ניר זיתון אף המליץ לאב על אף דחיית התביעה להתגמש עם האם ולא להתייחס להסכם בצורה דווקנית אחרי ולפני הכל הרי שמדובר בביתו שלו המלצה בהחלט ראויה בתקוה שתאומץ ע"י האב

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל