הסמכות העניינית- כיבוד ערכאות בצל מרוץ סמכויות

מה עוד אפשר להוסיף על סמכויותיו של בית הדין הרבני לעניין מזונות ילדים כנראה שלא הרבה ונמשיך להמתין לבג"צ.
על מנת להבין לאן הסוגייה הזו עוד תגיע ובזמן ההמתנה אנחנו נחשפים לעוד החלטה של השופט ליאור ברינגר להעברת הסמכות לדיון בנושא זה (מזונות ילדים) לבית הדין הרבני כאשר בהחלטה הזו מדובר בזוג עם שני קטינים שהגירושין התבצעו ב2021 .
.
כאן במרכז טענתו הגבר מפנה את הסמכות להלכת פלמן הידועה בה נקבע כי:
" הסמכות לדון במזונות הקטינים נתונה לבית המשפט לענייני משפחה. הסמכות יכולה להינתן לכב' בית הדין הרבני אך ורק אם שני הצדדים לתביעה מסכימים כי הסמכות תינתן לו כאמור. הואיל והתובע התנגד לסמכות בית הדין, הסמכות נתונה לבית המשפט לענייני משפחה." ולמעשה מבהיר כי במידה ויש הסכמה של שני הצדדים בלבד ובעניינו והוא פונה לבית המשפט בו לא קיימת דרישה שכזו כמו כן מעבר לקבלת התביעה השופט ברינגר לא חוסך גם ביקורת על התנהגותו של האב שמיוצג על ידי עורך הדין שי שמחיוב שידוע בהצלחותיו מתיקים מורכבים שפורסמו כבר כאן בעבר .
בהליך כאשר בית הדין הרבני היקצה 7 ימים למתן תגובה וזה פנה כבר לבית משפט .
נראה כי ברינגר לא אהב בלשון המעטה את חוסר התום הלב בצעד המשפטי הזה ולכן נמנע מלהטיל הוצאות על הנתבעת . כמו כן הוא ציין את התרת הגשת התביעה בפני בית המשפט אך ללא הצורך בהתעלמות מן ההליך המקביל המתנהל בבית הדין הרבני .
בהחלטתו הסופית ועל אף התנהגות זו הוא מצא לנכון לקבל את התביעה כעת נותר לאשה שמיוצגת באמצעות עורכת דינה רונית מר להגיש את כתב ההגנה .

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל