הצדק והכאב – המחיר הגבוה שישלם האב על הניכור והכאב שלא ניתן לפתור נוכח גילה הבוגר של הקטינה-פסק דין של השופט אריאל ממן מבימ"ש לענייני משפחה בב"ש

את פסק הדין המשלים שפורסם לאחרונה ראוי ורצוי שיקרא כל מי שעוסק בתופעת הניכור ההורי . מרכז הבעיה במקרה הוא גילה של הקטינה והקושי לבצע הליך טיפולי נוכח גילה הבוגר בעודנה קטינה עפ"י חוק . לבטח כשמדובר בתופעה כ"כ קשה שכבר הומשלה לסרטן שממהר לשלוח גרוגרות.-פסק דין של השופט אריאל ממן

צילום: פייסבוק

הפסק דין ניתן לאור תביעת האם על הפרת הוראות בית המשפט ביחס לזמני השהות ובעקבות תביעת האב למשמורת . התוצאה מחיר כבד שישלם האב על כל יום בו לא ביצע את ההחלטה השיפוטית וההוצאות הגבוהות שפסק ממן על ההליך עצמו.
האם מבינה טוב שבגיל בוגר שכזה לא באמת ניתן לכפות ולאכוף את מעברה של הקטינה מהורה אחד לשני אך עיקרון עליו התעקשה כי האב יוכר כהורה מנוכר הובילו את השופט אריאל ממן להיכנס לפרטי המקרה וליתן פס"ד כל זאת לאחר ניסיונות רבים של הליכים טיפוליים שלא צלחו מעבר לזאת בפסק הדין מוזכרים ומובאים התסקירים השונים וחוות הדעת עליהם האב מערער פעם אחר פעם אך השופט ממן מנמק באופן חד וברור מדוע על ההמלצות להתקבל לא לפני שהוא בוחן את המקרה מקרוב ע"י שמיעת הקטינה בלשכתו.
במבחן תוצאת פסק הדין על כל יום בו לא לקח האב את ביתו לאבחון כפי שהוחלט ישלם 150 ₪ לאוצר המדינה שסכום זה מצטבר ל 47,850 ₪ ובנוסף לזאת על הוצאות ההליך הטיל ממן 50,000 ₪ הכאב הגדול מתבטא בחוסר האכיפה על אף הקביעה כי הנתק בין האם לביתה נוצר בעקבות הניכור.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל