הקושי של חישוב המזונות בהתאם לנסיבות שאין פירוט מסודר של אסמכתאות ובפסיקה קבלת ביטוי מזערי בהפחתה בהתאם לשינויי הנסיבות


מקרה שנידון לאחרונה ע"י השופטת הילה גורביץ עובדיה מגולל סיפור על הכרות קצרה בין לקוח למי שמספקת עיסוי מיני וכתוצאה מכך ככל הנראה נולד ילדם בשנת 2020
.

במבחן אשר מעלה השופטת קושי רב בקביעת וחישוב המזונות בשל העובדה כי לא הוגשו האסמכתאות המעידות על גובה ההצאות אך מעבר לכך נראה כי מדובר בנסיבות של צדדים קשי יום אשר בגינם נאלצה השופטת לפסוק דמי מזונות אשר נראו לה עפ"י ניסיונה של השופטת . לאשה שהגישה את תביעת המזונות באמצעות עורכת דינה אורית גליקין ילדים ממערכת יחסים קודמת בגינם טוען הגבר שמיוצג באמצעות עורכת הדין אריאלה רוזנטל סודרי משולם לה המדור ויש להורידו מהקטין.
עוד מעלה ספק הגבר בדבר אבהותו בשל עיסוקי האשה ככל הנראה המספקת עיסוי מיני והכרותם נוצרה כתוצאה מכך עוד עולה מפסק הדין כי קיים ברקע של הגבר התמכרות לאלכוהול ואלימות שבגינם זמני השהות נקבעו לו במרכז הקשר .
תביעת המזונות עסקבה במזונות הזמניים אשר נפסקו בעבר ע"ס 1700 ₪ ושולמו כ 1000 ₪ בשלושת החודשים הראשונים של הפסיקה הגבר טען עוד כי הוא נכה ואינו קיבל הכרה על כך מביטוח לאומי בארץ אלא בארץ מוצאו ( צרפת) כמו כן הוא טוען כי נתמך כלכלית ע"י בני משפחה וחברים
השופטת בפסיקתה מצאה ככל הנראה לשלב בין צרכי הקטין ליכולת הכלכלית המוגבלת של הגבר ולא דבקה בגרסת מי מהצדדים בנוגע להכנסות אשר הוצגה בפניה הגבר בשל העובדה כי לא נראה בדפי חשבונו את השכירות אותה הוא מציין כ 2400 ₪ וזכאי לסיוע בשכר דירה והאם בשל עיסוקה הבעייתי וללא הסברים המניחים את דעתה בהעברות כספים שלטענתה היא עוד עוסקת בתייוך ובשיווק של משתלות .
עוד ציינה השופטת את זמני השהות נוכח היחדה הטיפולית של הגבר וכי כל נטל גידול הקטין מונח על כתפי האם .
משכך אופן החישוב הינו מורכב וציינה כי ""תביעת מזונות היא תביעה כספית שיש להוכיח ככל תביעה אחרת. כאשר העובדות אינן שלמות והראיות אינן מאפשרות קביעת ממצאים ברורים, יאמוד בית המשפט את הצרכים על פי נִיסיון החיים של השופט היושב בדין. "
בפוסקה את פסק הדין מצאה גורוביץ לדרג את המזונות וליתן תנאים בגינם השתנו המזונות בעתיד בהתאם לזמני השהות וגיל הקטין במעבר מחזקת הגיל הרך לילד ופוסקת למדור עם המזונות סך של 1825 ₪ שיופחתו בהתאם לנסביות אותם ציינה.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל