השפעה בלתי הוגנת זו הטענה המרכזית של שניים מתוך שלושת הילדים שנושלו מהצוואה הבן היורש הוא גם הבן שטיפל.- פסק דין של השופטת עידית בן דב ג'וליאן

אשה בת 81 שנפטרה בשנת 2016 לאחר שבעלה נפטר 7 שנים קודם לכן וערכה בחייה 2 צוואות כאשר הצוואה המאוחרת נערכה בשנת 2013 בצוואתה זו נישלה שניים מתוך שלושה מילדיה . על צוואה זו הגישו שני הילדים המנושלים התנגדות בטענה מרכזית בה הם טוענים כי הצוואה נערכה בהשפעה בלתי הוגנת אשר הפעיל עליה הבן המקרה הובא בפני בית המשפט לענייני משפחה בפתח תקוה והונח על שולחנה של השופטת עידית בן דב ג'וליאן.

צילום: אתר הרשות השופטת

את ההתנגדות לצוואה הגישה הבת המנושלת ולהתנגדות זו הצטרף אחיה המנושל מפרטי המקרה עולה כי הבן טיפל טיפול מסור באימו בשנותיה האחרונות ובצוואה צויין כי עיזבונה יועבר אליו בכפוף לטיפולה עוד מטענות ההתנגדות עולה כי הבן לכאורה השתלט על כספי וחשבונות האם וניסה לנתק את נכדיה וילדיה . מניתוק זה למעשה פיתחה האם תלות בבן המטפל ובכך נוצרה עליה השפעה בלתי הוגנת.

השופטת עידית בן דב ג'וליאן שבחנה את המקרה לא מצאה לקבל את טענת ההתנגדות על טיפול הבת היא מציינת כי טיפול באימה שלה לווה בדרישת תשלום ולא מצאה כי הייתה לאם בעיה קוגנטיבית המצריכה חוסר הבנה בין רצונותיה הכנים .
כמו כן היא לא מקבלת את ניתוק היחסים ומאמינה כי הטיפול המסור נעשה מתוך כוונה כנה לצרכי האם. גם חוות הדעת של המומחה שמונה בתיק מתייחסת לעובדה כי האם הייתה צלולה והבינה היטב את מארג היחסים השונים.

מעבר לקבלת צו קיום הצוואה ודחיית ההתנגדות רשמה גם הוצאות ע"ס 46.402 ₪ ו7500 ₪ הוצאות על הבן שהצטרף לתביעה כשכ"ט

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל