זהות האב לפי דמיון כתוצאה מקשר אינטימי מחוץ לנישואין – החלטת השופט טל פפרני

בקשה למזונות אותה הגישה אם הילד נידונה לאחרונה בבית המשפט לענייני משפחה בחיפה ומעלה תמונה של ממזרות. על אף שבאופן אוטומטי נרשמה זהות האב לבעלה של האשה אין מדובר באביו האמיתי . יחסים אינטימיים שקיימה עם גבר אחר בעודה נשואה הם אשר הביאו את הילד לעולם .

צילום:אתר הרשות השופטת

ניסיונות האב להתחמק מהכרזת האבהות לא צלחו לו וזאת על אף שאינו רשום כאביו של הילד וללא בדיקה ודאית בנוגע לאבהותו . אך הדמיון בין הילד לגבר אינה מותירה ספקות כי מדובר באביו.
הגבר עורך דין במקצועו קיים עם האשה יחסים אינטימיים בעודה נשואה וכתוצאה מכך נולד הילד עלין כעת חויב במזונות זמניים ע"ס 1850 ₪ אשר עליהם החליט השופט טל פפרני .
בכל דרך אפשרית מתאר פפרני את ניסיונות ההתחמקות הגבר מבדיקת האבהות לשם קביעה ודאית אך אלו לא עזרו לו האם בטוחה כי מדובר באביו בשל הדמיון בין השניים.
יצויו כי האב לא הכחיש את היחסים האינטימיים עם האשה והוא בקשר רציף עם הקטין שמודע כי מדובר באביו.
פפרני מתייחס בהחלטה לרף הנדרש בו עמדה האם להוכחת הטיעונים והצורך במזונות הקטין. וצרכיו . הליכים קודמים אותם הגישה האם נסגרו מסיבותיה שלה . אולי כי מדובר בממזר לאור הנתונים כי היחסים קוימו בעודה נשואה
פפרני מציין בהחלטה כי מדובר במקרה יוצא מן הכלל מאחר ולא נהוג לפסוק מזונות כאשר לא קיימת ודאות אך מפרט את הסיבה בגינה החליט לפסוק את המזונות.
בנוסף לזאת הוא מציין את הקצבה וההוצאות השונות שיחולו על חיוב הגבר ומטיל הוצאות על הבקשה בסך של 1750 ₪.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל