חיזור גורלי- פוצצה את סיפור הרומן עם אשתו שהבינה שנישואין לא יהיו כאן תביעת מזונות -פסק הדין של השופטת עפרה גיא

צילום: אתר הרשות השופטת

תביעת חיוב מזונות שהגישה אשה עם שני קטינים כתוצאה מרומן של שנים נידונה לאחרונה בבית המשפט לענייני משפה באשדוד  שמפרטי התיק עולה כי מערכת היחסים מפורשת בצורה שונה ע"י כל אחד מהצדדים שהגבר טוען כי הקשר היה מיני בלבד והאשה טוענת כי פני הקשר היו מכוונים לנישואין .

 

מה שלא ניתן לפרשנות היא העובדה כי כתוצאה מקשר זה נולדו לשניים שני קטינים וזאת לאחר שבוצעה בדיקת סיווג רקמות שתוצאותיה קבעו כי אכן מדובר באבי הקטינים .

מנישואי הגבר נולדו ארבעה ילדים ולאשה בסה"כ נולדו חמישה ילדים מקשרים שונים אותם ניהלה

בעת הריונה  השני של האשה ערכו השניים הסכם להיוון מזונות בו הסכימו כי מזונות הילדים שניהם יהוונו בסכום כולל של 400.000 ₪ יתחלקו לשתי פעימות באופן התשלום :

סך של 100,000 ₪ יועברו לאשה לרכישת רכב וסגירת חובות והיתרה ע"ס 300,000 ₪ ישמשו לצורך רכישת דירה ויועברו לחברת עמיגור למימוש רכישה זו  כאשר התשלום יחל עם לידת העובר אשר בעריכת ההסכם היה מצוי ברחמה של האשה

הגבר מילא את חובתו בהסכם והדירה נרכשה ונמכרה בסכום של 1.220.000 ₪  בתביעת המזונות עולה תיאור האשה למה שימשו הכספים בגין מכירת הדירה ובעקבות עסקת רכישה נוספת שבוטלה " הכספים התאדו" כך צוין .

החלטה נוספת שהתקבלה ב2021 ע"י השופטת גיא קבעה כי האב תומך בצרכי הקטינים ואף הורתה לו על מזונות ע"ס 1100 ₪ לצרכיהם השונים כמו ציינה גיא היא אין הסבר המניח את הדעת לאן התאדו כספי מכירת הדירה .

מעיקר פסק הדין נראה כי התחבטויות רבות היו לשופטת גיא ביחס לחיוב המזונות מאחר והאם מציגה תמונה שחייה אינם מאירים לה פנים בפן הכלכלי וגיא מתרשמת שהיא דווקא חיה את חייה באופן ראוותני ועדיין קיימים כספים שככל הנראה הוברחו טענה שמעלה גם הגבר נוכח מכירת הדירה והאסמכתאות השונות .

האשה טוענת כי הגבר מנהל עסק מוצלח בו הוא נשכר בעשרות אלפי ₪ בחודש ואף עם השנים דאג לרווחתם בסכומים של 35,000 ₪ בחודש תשלומי מדור והוצאות שונות ומנגד האשה מרשה לעצמה שלא לעבוד ולהתקיים מקצבת הכנסה .

ולכן פירטה את מקור חיוב המזונות מהדין העברי ואף צוטטו מס' פסקי דין לעניין אי האיפה והאיפה בין קטינים שנולדו כתוצאה מנישואין ואלו הנולדו כתוצאה מיחסים אינטימיים אחרים .

המורכבות הנובעת במקרה החריג הזה נוצרה כתוצאה מההסכם אשר לא קיבל אישור בית משפט אך הלכה למעשה מומש באופן חד צדדי ע"י הגבר וכעת לאחר שנאכלו הכספים באה האשה ומבקשת את החיוב.

כך שיחס רב היה לגיא לפסוק בדחיית התביעה ולהורות על הפסקת חיובי המזונות ללא החזר על אלו שנאכלו. ובטא את עיקרון תום הלב עד תומו .

בנוסף לדחיית התביעה הטילה 5000 ש,ח הוצאות על האשה .

 

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל