" טיסה נעימה"- הוציאה צו עיכוב יציאה מן הארץ לבעלה שגילה על הצו לאחר שעלה על המטוס לשוב למדינה בה גרה המשפחה- פסק דין של השופט ליאור ברינגר

שתי בנות לזוג אשר מתייחס פסק הדין של ליאור ברינגר מבית המשפט לענייני משפחה בתל-אביב מקום המגורים של המשפחה אינו מצויין במדויק אך מדובר במדינה אחרת. בעקבות ארוע משפחתי של בן דודו של הגבר נאלץ לטוס הוא לארץ . האשה ככל הנראה עם תכנון מקדים טסה גם היא עם שתי בנותיהם של הזוג פתחה הליך יישוב סכסוך לו היא מצרפת צו עיכוב יציאה מן הארץ . בו היא כותבת כי מקום מגוריהם הוא בארץ . הבעל בשובו למדינה בה הוא חי הורד מהמטוס בעקבות צו העיכוב שניתן במעמד צד אחד עליו לא ידע עד לאותה נקודה.

צילום: אתר הבית של עורכת הדין

במסגרת יישוב הסכסוך הודתה האשה כי פעלה בחוסר תום לב ,הטעתה את בית המשפט בכותבה כי הם חיים בארץ.. האשה במקביל פעלה באופן מהיר לרישום הקטינות למסגרות חינוך בישראל ולא שכחה לסיים את עבודתה שם ע"י התפטרות .
את התביעות השונות בגין מזונות זמני שהות פיצויי גירושין כתובה וצו העיכוב עצמו הגישה בתל-אביב למעשה עצם העברת הקטינות .
הלכה למעשה עברה האשה על האמנת האג. וחטפה את הילדים.
המקרה הובא לדיונו של השופט ליאור ברינגר מבית המשפט לענייני משפחה בת"א שפירט בפסק הדין את החבות החלה על האשה בהוצאתה את הקטינות ואת מעשה החטיפה עוד הוא מפרט את המבחנים בהם יש לנהוג ע"מ להטיב עם הקטינות .
בנוסף הוא מביא את עיקרי התסקיר שהוצא מטעם הרווחה בעקבות כך ואת קשיי השפה של הבנות בארץ . הגבר שמיוצג באמצעות עורכת דינו מאיה ויסמן בהחלט יכול בסופו של דבר להיות שבע רצון נוכח החלטתו של ברינגר להשיב את הבנות לארץ בהם הם התגוררות ומחייה הוצאות בנוסף על האשה ע"ס 20,000 ₪ .
מעבר לזאת הוא מבטל כמובן את צו העיכוב שניתן בעקבות מידע שגוי ומבהיר את הסמכות המקומית לעניינם של אלו.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל