כך מחושבים מזונות קטינים בחלונות הגבוהים . צרכי הקטינים ופערי השכר ההזויים שהאב מרויח 117 אלף ₪ והאם 10000 ₪- פסק דין של הרכב השופטים מבימ"ש המחוזי בת"א

לזוג שנידון לאחרונה בבית המשפט המחוזי בתל אביב לא היה חסר כלום הם התגוררו בפנטהאוז מפואר בילויים במקומות יקרים ורמת חייהם הייתה באמת ברמה גבוהה בבוא הרכב השופטים מבית המשפט המחוזי בתל אביב לדון בעניינם הוא מתאר את הפער המשמעותי בהפרשי השכר בין האב לאם שמדובר על פער יחסי של 92% לטובת האב . רוב הזמן הילדים נמצאים עם האם כך שנטל הטיפול העיקרי הוא באחריותה למעשה מעורבותה בחיי הילדים גם היא נמדדת הפעם האחוזים הגבוהים נוכח הזמן המירבי של האם הקטינים הוא לטובת האם שהשופט שאול שוחט שכתב את עיקר פסק הדין מייחס לאם 70% מהזמן ולאב 30% במקביל כעולה מפסק הדין הבן כבר בגיר כך שגם מזונותיו מחושבים בהתאם . פסק הדין מתייחס למזונות שכבר נקבעו בערכאה הדיונית ע"י השופט ליאור ברינגר אשר פסק בהתאם לנתונים האלו בדיוק . הצדדים הסכימו יש לציין כי המזונות שנקבעו לבן הבגיר ייקבעו כאלו שכבר נקבעו והשאר נתונים בידיהם של שופטי המחוזי הרכב השופטים עינת רביד נפתלי שילה ושאול שוחט הדן את המקרה.

צילום: אתר הרשות השופטת

נראה מפסק הדין כי הרכב השופטים הדן אותו העביר בנוסף ביקורת לא קטנה על האם שבהתייחסותה בערעור התייחסה יותר לרמת החיים הגבוהה אליה הורגלה מטבע הדברים אל מול צרכי הילדים הדווקנות על שכרו של אב גם היא זכתה לסוג של ביקורת שיפוטית כך כתב שוחט :
אינני רואה מקום להתערב בהחלטתו של בית משפט קמא שלא להעמיק חקר בהכנסות הצדדים ולא להכריע על 'קוצו של שקל' אם הכנסת המשיב היא 117,000 ₪ נטו לחודש כטענתו או 200,000 ₪ נטו לחודש כטענת המערערת. אכן, ככל שהדבר נוגע למזונות קטינים אין משמעות להבדל. כך או כך יש בידי המשיב די והותר לספק צרכיהם ברווחה. אשר ליחס ההכנסות שיכול להשתנות לטובת המערערת, ומכאן טענתה, הרי שבנסיבות התא המשפחתי שלפנינו אין מקום לקחת בחשבון את הכנסתה הזעומה שאין בה די אפילו לכסות את צרכיה שלה, ואין זה מן המידה להטיל עליה השתתפות כלשהיא בצרכי הקטינים. " עוד הוא מעביר ביקורת על הסכומים אותם תבעה האם :
"שהועמדו על כ- 16000 ₪ לקטינה ל' ועל כ – 12000 ₪ לקטין א' מלמד, כי מרבית הצרכים הינם צרכים שאינם תלויי שהות. הצרכים תלויי השהות של הקטינה (מזון לסוגיו, מוצרי היגיינה. הוצאות המדור נדרשו בנפרד) הועמדו על 2300 ₪ לחודש ושל הקטין על 1950 ₪ לחודש. שאר הצרכים, כולם, הינם צרכים שאינם תלויי שהות ומחולקים ל – ביגוד והנעלה, תשלומי חינוך פורמלי לבית ספר ולחינוך א-פורמלי כולל חוגים על ציודם, קייטנות ומחנות אימונים, אביזרי מחשוב, הוצאות בריאות קופ"ח וטיפולים חריגים, מספרה, בילויים כולל דמי כיס ימי הולדת ומתנות לחברים, חידוש ריהוט ואביזרים."

השופט שאול שוחט עם כל הביקורת שלאורך פסק הדין ולאחר שבחן את נסיבות המקרה מצא דווקא לקבל חלק יחסי מהערעור אותו הגישה האם והתייחס כי אין הוא מוצא לנכון להתערב ברמת החיים שהורים מבקשים להקנות לילדהם לבטח לא הם אשמים כאשר הוריהם מחליטים להפרד בהכרעתו הטיל על האב מזונות ל קטינה סך של 3655 ₪ לחודש ועבור הקטין סך של 3415 ₪ לחודש בנוסף לזאת הטיל מס' חיובים נוספים המוגדרים כהוצאות קיץ ועל קבלת חלק מהערעור חייב את האב בהוצאות ע"ס 8000 ₪

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל