"מאחל שתהיי נכה" ביקורת נוקבת על האלימות האיומים והפחדים שנקט הגבר כלפי גרושתו – פסק דין של השופטת ענת אלפסי

בחלוקת הרכוש פסקה השופטת ענת אלפסי מבית המשפט לענייני משפחה באשדוד תקבל האשה קצינה בכירה במקצועה סך כולל של 2.3 מ' ₪ המתבטאים בתכשיטים ובנדל"ן . מפסק הדין עולה תמונה כואבת אותה הציגה האשה בה היא מפרטת את האלימות אשר נקט בה הגבר בתקופת חיי הנישואין והזלזול בה כשבאחד המקרים שתיארה לאחר שקיימו יחסי מין זרק לה 50 ₪ "הרגשה של זונה"

צילום: אתר הרשות השופטת

המקרה בו פסקה השופטת אלפסי מתייחס לשלוש תביעות שונות בענייני הזוג – תביעת מזונות ,איזון משאבים ודמי שימוש ממנו עולה תמונה קשה של התעללות כלכלית והברחת נכסים אותה ביצע הגבר
.בפסק הדין שחולש על 37 עמודים מפורט ציר הזמן של שנים במערכת הנישואין בה האשה חיה תחת מרותו של הגבר מתוך פחדים האשה קצינה בכירה שהביאה עם בעלה לשעבר ארבעה ילדים .
הגבר ניהל חנויות תכשיטי יוקרה ומכר את חלקו לאחיו ככל הנראה ע"מ להבריח את התכשיטים
בחלוקת הרכוש השופטת אלפסי מקבלת את טענות האשה כי מחצית מן הסחורה בחנויות שייכים לאשה בנוסף למחצית מדירת המגורים . אך את תביעת המזונות דוחה כמו גם את תביעת הגבר לדמי השימוש .
במקביל לזאת לא חסכה אלפסי ביקורת על התנהגות הגבר שכתבה כי גם בהליך עצמו התנהגותו בעייתית בלשון עדינה ולא רוצה לחשוב כיצד התנהגותו כשאין רואה .
ציטוטים למכביר בדבר התנהגותו האלימה גם כן מצויים בפסק הדין ממנו גם עולים האיומים אשר הפגין הבעל כלפי אשתו "מאחל שתהיי נכה"
.יצוין כי אלפסי נימקה את הכרעתה לאור פערי השכר בין השניים כאשר האשה נשכרת כקצינה בסך של למעלה מ17.000 ₪ בעוד הגבר חי מקצבת נכות כיום לאור מצבו הרפואי.
לנושא התכשיטים שקיבלה במתנה במשך חיי הנישואין וכחלק ממתנות החינה אלו פסקה אלפסי שייכים לאשה ביחס לתכשיטים בחנויות יתחלקו בין השניים.
ביחס לדירת המגורים איפשר אלפסי לאשה לרכוש את חלקו בדירה ופירטה בפסק הדין אתיתר הרכיבים בעניינם.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל