מה ייחשב שינוי נסיבות מהותי עפ"י משנתו של השופט שי שמואל . – פסק דין

מפסק דין שפורסם לאחרונה בעקבות תביעת הגבר להפחתת מזונות אשר עסק בבני זוג לשעבר שהביאו לעולם שני ילדים ופרידתם נעשתה לאחר שהגבר נאלץ לעזוב את הבית בהתאם לדרישת האשה . פסק הדין עוסק בהגדרת שינוי הנסיבות והאם יש להחשיבם במקרה המדובר בהתאם לשינויים שחלו שעיקרם סובב סביב שינויי השכר , שינויי זמני השהות והשינוי מיקום מגורי האם.

צילום: אתר הרשות השופטת

מזונות הילדים נקבעו בהסכמה על סכום של 3600 ₪ בחודש סכום זה התייחס למזונות הזמניים ועליו התווספה תוספת מדור בסכום של 800 ₪ בהמשך הגבר בתביעת ההפחתה טוען כי יש לברר את מכלול העובדות מאחר והמזונות הזמניים הוסכמו עפ"י הסכמת שני הצדדים .
שינויים נוספים שעוד נוצרו מתייחסים להעתקת מגורים של האם בתביעה שהגישה לבית הדין הרבני תביעה בעניין בנוסף הרחבת זמני השהות של האב כאשר מתוך 14 ימים, הילדים שוהים עם האב 6 ימים ועם האם 8 ימים. כעת נותר לברר האם השינויים שנוצרו עולים לכדי הגדרת שינוי נסיבות מהותי המקרה נידון בבימ"ש לענייני משפחה בבאר שבע ע"י השופט שי שמואל .
מרכז טענותיו של הגבר מתייחסות בעיקר לפערי ההשתכרות בינהם כאשר הציג תלוש אחד אליו מתווסף בונוס בעוד שהוא מגולל את הערכותיו השונות בנוגע לעליית שכרה של האשה בעקבות תואר אליו היא לומדת כעת ומחב את היחס בין הוצאות הילדים לשכר

מנגד האשה שמיוצגת באמצעות עורך הדין יוסי הרשקוביץ טוענת כי הסכמי המזונות ותוספת דמי המדור נעשו בהסכמה מלאה, והם מבוססים על החלטת ביהמ"ש למזונות הזמניים. כמו כן, היא מדברת על כתבי טענות שהגישו שני הצדדים בהליכים קודמים. האשה מציינת כי על התובע להוכיח "שינוי נסיבות מהותי", וטוענת שהתובע לא עומד בנטל הנדרש. האשה טובעת תלושי שכר ומסמכים מפורקים ממקורות שונים וטוענת כי יש הבלבול בין המסמכים הללו שמופיעים בתיק.
נתבעת טוענת כי תובע כבר הגיש טענות דומות בעבר, ומצרפת תצהיר עדות ראשית מהליך דמי המדור שטוענת שאין חדש תחת השמש והוא ממשיך להציב את אותן טענות.
עוד היא מציינת כי הצדדים לקחו בחשבון כי הסכמותיהם נקבעו על פי פסקי הדין ונראה כי יש להם הבנה כללית של כך שהסדרי השהות והכנסותיהם עשויים להשתנות, ולכן הם יכולים היו לצפות כי שינויים במציאות הכלכלית שלהם. עוד בוא תבוא
בהתאם לזאת העלה עורך דינה כי לא הורם הנטל לקיומן של שינוי נסיבות מהותי המצדיק הפחתה במזונות .
השופט שי שמואל שדן את המקרה מפרט באופן ברורו כי לא מדובר בהפחתת מזונות כפי שטוען האב אלו ייבדקו כך ציין בהתאם לצרכי הקטינים במקביל דיון בענייני מזונות כבר נידון וניתן ע"ב מזונות זמניים שם למעשה נבחנו צרכיהם עוד הוא מפרט לגבי הטיעונים השונים בדבר פערי השכר אותם הציג הגבר ל מול האסמכתאות שהוגשו והבלבול לכאור שנוצר לעניין שכרו שלו כאשר הוא מביא את ההפרש המשמעותי בגין מה שהציג הגבר אל מול ההכנסות בפועל הוצאות לא נמוכות בנוסף לדחיית התביעה בסכום של 40000 ₪ נפסקו תר מה שנראה בשל התנהלות ההליך .

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל