מעבר הקטינים לבית האב לאחר שהוצאו בהליך נזקקות משני ההורים הוליד תביעה למזונות עם בקשה למזונות זמניים-החלטת השופטת רותם קודלר עיאש

ידועים בציבור אשר הביאו לעולם שני ילדים ונפרדו תחת הסכם בו נכתב כי הקטינים יתגוררו עם האם והאב יישא במזונותיהם נידונו בעקבות תביעת מזונות עם בקשה לפסיקת מזונות זמניים שהגיש האב לאחר משבר שעברה המשפחה בעקבותיו הוצאו הילדים מחזקתם של שני ההורים במסגרת נזקקות עפ"י חוק הנוער ומחודש מאי מתגוררים הם עם אביהם והאם כעת זוכה איתם למפגשים במרכז קשר עד שיחלו ביקורים בביתה.

צילום: אתר הרשות השופטת

השופטת קודלר עיאש מבית המשפט לענייני משפחה בב"ש שדנה את המקרה מציגה בהחלטתה את נתוני השכר של ההורים ומחליטה עפ"י חוק דיני המשפחה וברוח פסיקת 919/15 . מנתוני ההחלטה עולה כי האב יהודי והאם נוצרייה ושכרו של האב כפול מזו של האשה כפי שהוצג בעודו זוכה להטבות משמעותיות נוספות (רכב במימון החברה) . האשה מנגד מתקיימת מקצבת נכות ואינה עובדת בשל מצבה הנפשי .
עיאש בהחלטה מציינת שהיא נמנעת מלהיכנס לעובי הקורה שזו עוד תדון בהליך העיקרי אך מאחר ויש ביכולתו של האב לשאת במזונותיהם ולאור פערי השכר המשמעותיים היא דוחה את בקשת האב אך מורה במקביל כי כספי המל"ל יועברו לחשבון האב עוד מדגישה עיאש כי היא אינה מוצאת לחייב כלל וכלל את האם בהוצאות השונות של הקטינים . וישאל השואל מדוע?
כעת נותר לאב להוכיח את טענותיו ביחס לכסף אשר נשכרת ממנו האשה ואינו מדווח הוכחת טענה זו תיאלץ להיבחן בהליך העיקרי. מבחן התוצאה דחיית הבקשה למזונות זמניים.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל