נטל הראייה בהוכחת שינוי הנסיבות המהותי לא צלח והמזונות לא יופחתו

תביעה נוספת להפחתת מזונות נדחתה ע"י השופטת יפעת שקדי כץ שינוי הנסיבות בתיק אינו מהותי המצדיק את הפחתת המזונות

במסגרת התביעה אותה הגיש האב להפחתת מזונות דרך ב"כ עורך הדין נאטור אמיר  טען האב כי בעניינו השתנו נסיבות באופן מהותי בשל ירידה במצבו הכלכלי נוכח משבר הקורונה שפקד אותו ואיבד את עבודתו. האב תבע את הפחתת המזונות גם בשל העובדה כי חייה של גרושתו השתנו כמו גם הסטאטוס שלה כאשר נישאה בשנית ומנישואין אלו נולדה ילדה. בנוסף בעלה הנוכחי גרוש ואב לשלוש כך שלמעשה האשה מתגוררת כעת עם חמישה אנשים נוספים שאינם שייכים לו.

האם  שיוצגה ע"י עורכת הדין טלי רונן טענה שמצבו של האב אינו התדרדר כלל.  וכי עצם העובדה שבפירוק השיתוף טען כי הוא יכול לרכוש את חלקה של האשה בפיצול הנכס אשר נמכר ב3.800.00 ש"ח מעיד על מצבו האמיתי .יתרה מזו עפ"י המסמכים שהציג קיבל מענק העולה על 20000 ש"ח עובדה זו כשלעצמה מוכיחה את הכנסותיו מהעסק אשר פתח לאחרונה .

התובע והנתבעת נישאו ב2002 ומנישואין אלו נולדו 3 ילדים כאשר שניים מהם עדיין קטינים .

המזונות נקבעו על סכום של 1300 ש"ח לחודש המדורגים במעבר כל ילד מקטין לבוגר .כאשר לאחר שנקבעו המזונות בהסכם חתמו הזוג על תוספת ע"ס 1300 ש"ח ביניהם ללא תוקף פסק דין או אישור בית משפט השופטת שקדי כץ שדנה בתיק ובמתן פסק הדין הציגה את שינוי הנסיבות המצדיק הפחתה לפי הלכת 919/15 כמו כן הרחיבה לחבות נטל הראייה בשינוי הנסיבות ודחתה את התביעה מאחר ולפי המסמכים אשר אותם הגישו הצדדים במכלול התביעה אינם מאשרים עפ"י ההלכה את שינוי הנסיבות המצדיק הפחתה .

מעבר לדחיית התביעה הטילה שקדי על האב 15000 ש"ח הוצאות שישולמו תאך 30 יום ממתן פסק הדין

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל