"סבא זה כואב לי" , " סבא אני לא רוצה" " אני לא רוצה להיות בהריון" גזר דין לסב שאנס את 4 נכדותיו במשך שנים ב20 אישומים מחרידים ושונים

17 שנות מאסר 12 חודשים על תנאי (תנאי -לא יבצע עבירת מין משך 3 שנים) ו150000ש"ח פיצוי לכל אחת מנפגעות העבירה זהו גזר הדין היוצא מבית המשפט המחוזי בלוד בהרכב השופטים : חגי טרסי, הדס רוזנברג שיינר ועידו דרואין גמליאל . בגזר הדין מתוארים מעשים קשים במשך שנים אותם ביצע הסב כנגד נכדותיו בהזדמנויות שונות ומשונות תוך אינוס קשה לפי הטבעת של הנכדה שבעקבותיו התקשתה ללכת לאחר מכן כמס' שעות עוד ממעשיו האכזריים של הסב עולה תיאור של ליקוק איבר מינה של נכדתו .
מקום שאמורים היו הנכדות להרגיש חם ובטוח לנוכח הקשר המשפחתי המחייב הפך לזירה מאיימת וכואבת הסב כעולה מגזר הדין הורשע עפ"י הודאה במסגרת הסדר טעון בכתב אישום מתוקן הסב נכנס לריצוי העונש כאשר הוא בן 68 וכעולה מגזר הדין מצבו הרפואי אינו מזהיר הוא סובל מסכרת , מחלות לב ודרכי נשימה , .
אי אפשר להישאר אדישים למקרא באישומים השונים ובמהלך שנים רבות אשר חולל הסב לנכדותיו הרכב השופטים בגזר הדין מפרט את הקושי במורכבות המשפחתית כאשר הסב אינו נטע זר למשפחה ומטילים עליו מאסר ממושך כפי שצוין ואת הטיפול אותן כעת ייצטרכו לשאת הנכדות
"באשר לפגיעה בערכים המוגנים ולעצמת הפגיעה בהם, טענה כי הנאשם פגע בערכים רגישים ומרכזיים ובהם הצורך בהגנה על קטינים, על שלמות גופם, נפשם וביטחונם. הפגיעה הכרוכה בעבירות מין בקטינים מתעצמת כאשר מדובר, כמו במקרה הנוכחי, בגילוי עריות, ובעבירות המבוצעות על ידי בן משפחה, תוך ניצול לרעה של קירבה פיסית, רגשית ונפשית. הנאשם ניצל את גילן הרך של הנפגעות, תמימותן ואמונתן בו מתוקף היותו סבן. הוא ביצע את העבירות בתוך התא המשפחתי, מקום אשר אמור היה להיות בטוח עבור הנפגעות, ולא חדל ממעשיו עד לחשיפת המעשים. על הנזק החמור שנגרם לנפגעות העבירה ניתן ללמוד מתסקירי הקורבן שהוגשו בעניינן של א.א וב.ב, המתארים מציאות חיים קשה ביותר ומעציבה. התסקירים מעידים על עצמת הפגיעה שחוו הנפגעות בכל תחומי החיים, על השלכותיהן ארוכות הטווח ועל הצורך בטיפול ארוך ואינטנסיבי."

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל