שלושת השלבים בהם מחשבים מזונות שלא עפ"י הדין האישי – פסק דין של השופט יהורם שקד

כיצד מחשבים מזונות שלא מהדין האישי? החישוב מתבצע מכוח החוק לתיקון דיני משפחה מפסק דין שניתן לאחרונה בעקבות קשר רומנטי שהתנהל בין שני בני זוג לא יהודים שהאשה הגישה תביעת מזונות בה היא תובעת לחייב את האב בסכום של 6600 ₪ לאחר שהמזונות הזמניים הועמדו ע"ס של 2000 ₪ לאחר שחישוב הוצאות הקטין שבא לעולם בעקבות אותו קשר רומנטי עמדו ע"ס 3000 ₪

צילום: אתר הרשות השופטת

ניסיונות לא מעטים כפי שהגדיר זאת השופט הדן במקרה יהורם שקד נעשו ע"מ לסיים את הויכוח על הסכום המינורי בפער בין בקשת האב לתביעת האם לאחר שעל זמני השהות ניתנה כבר הסכמה שאף קיבלה תוקף שלפסק דין .
פסק הדין מחושב ע"י שקד לאור הוצאות הקטין אל מול השכר של הגבר המועסק כטבח ומנגד האשה שעובדת בניקיון בתים שלטענת האשה כפי שהציג זו ב"כ היא מתקשה לעבוד שעות נוספת בשל השעות הרבות הכרורכות בגידול הקטין.
שלושת השלבים בהם יש לחשב את נושא המזונות כפי שמעלה שקד:
" בשלב הראשון – יש לקבוע את צרכי הקטין, כולל הצרכים הכלליים באופן מלא, וללא קשר לשאלת החזקתו בפועל על ידי מי מהוריו. קביעה זו תיעשה לפי הצרכים שהקטין הורגל אליהם.
בשלב השני – יש לבחון את שיעור היחסי של ההכנסות הפנויות של כל אחד מההורים.
בשלב השלישי – יש לבחון את שיעור החזקתו של הקטין אצל כל אחד מההורים תוך בחינת השתתפותו של כל אחד מההורים בקופה המשותפת (ר' לעניין זה פסק דינו של כב' השופט י' שנלר בע"מ (ת"א) 1098/07 פלוני נ' אלמוני – קטין (פורסם בנבו, 31.8.08) באשר להשפעה של הסדרי השהייה על קביעת סכום המזונות שיש לפסוק בחיוב מכח ס' 3א' לחוק המזונות)..
לאחר חישובי העומק העמיד שקד את המזונות ע"ס של 1600 ₪ כאשר אין הוא מקזז את המזונות שכבר שולמו ואין הוא מטיל הוצאות על הצדדים.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל