שקל בודד זה הסכום שיירש המתנגד לצוואה – פסק דין של השופטת עידית בן דב ג'וליאן

התנגדות לצוואה שהוגשה לבית המשפט לענייני משפחה בפתח תקווה בו דנה השופטת עידית בן דב ג'וליאן הוגשה ע"י בנה של מנוחה עם שמונה ילדים והוא מנישואיה הראשונים המנוחה בצוואתה ביצעה חלוקה לא שיויונית כאשר את דירתה היא מצווה להוריש את לבנה מנישואיה השניים ואת יתר עיזבונה היא מחלקת בין שבעת ילדיה האחרים.

צילום: אתר הרשות השופטת

סעיף אחד בודד מתוך הצוואה גרם למתנגד הצוואה לרשת שקל בודד כך רצתה המנוחה וזו בסוף התוצאה.
את צוואתה ערכה המנוחה בשנת 2009 בפני עדים בו התנתה את החלוקה באופן ברור בו היא מצווה את עזבונה בחלוקה שוויונית בין שבעת ילדיה פרט לדירה אותה ציוותה לבנה מנישואיה השניים.
במידה ותהייה התנגדות על אותה צוואה שלא בהתאם לרצונה. להתנגדות זו יהיה מחיר כבד משקל כאשר המתנגד יירש שקל בודד.
ההתנגדות הוגשה בטענות של זיוף חתימה וכשירותה של המנוחה בעת עריכתה של הצוואה לאורך השנים טוען המתנגד כי האם הצהירה בפניו כי ביתה שייך לכולם .
בין יתר הטענות גם הטענה כי הייתה בעריכת הצוואה השפעה בלתי הוגנת .
מומחה שמונה מטעמו של בית המשפט לאמיתות החתימה בשל טענת הזיוף קיבל גם הוא חוות דעת וקבע כי החתימה אכן הייתה של המנוחה
גם בדבר הכשירות הרפואית לא נמצא כי המנוחה הייתה תחת השפעה בלתי הוגנת .חוות דעת רפואית שאף היא צורפה למקרה מעידה כי כשירותה הרפואית של המנוחה בדבר צלילותה נמצא תקין לחלוטין.

לאחר שהוסרו שתי טענותיו המרכזיות של הבן המתנגד לא נותר אלא להתייחס לרצונה של המנוחה . כולו וע"כ יירש שקל בודד מפסק הדין:

"משנקבע כי לא נפל כל פגם בצוואה והוכחה אמיתותה כמשקפת את רצונה החופשי האחרון של המנוחה, יש לקיים את רצון המנוחה בסעיף 6.
משכך ובהתאם לצוואה הנתבע לא יזכה לקבל דבר מעיזבון המנוחה על פי סעיף 4א. לצוואה, למעט שקל אחד ככל שיבקש. יתרת עיזבונה של המנוחה על פי סעיף זה תחולק בין שש בנותיה של המנוחה, בחלקים שווים ביניהן."

בנוסף לדחיית ההתנגדות הוסיפה ג'וליאן 70.000 ₪ הוצאות עבור ההליך ופירוט ההוצאות : 7 דיונים, שלושה דיוני הוכחות, בנוסף לעשרות בקשות ותגובות.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל