"תיכף מתגרש"- תביעה לביטול אפוטרופוסות בקשר שמחוץ לנישואין- פסק דין של השופטת מורן ואלך ניסן

התביעה אשר הגיש האב לביטול אפוטרופוסותו הטבעי של הבנות אשר נולדו מקשר שמחוץ לנישואיו חשף את מרקם היחסים בין השניים שכל צד האשה והאב מגוללים רקע שונה ורחוק אחד מן השני לפחות כמו מזרח ממערב.

צילום: פייסבוק

תביעת המזונות שהגישה האם כנגד אביהן של הבנות היא הקש ששבר את גב הגמל בקשר של האב עם בנותיו זאת לאחר הליך יישוב הסכסוך ניתוק הקשר ביניהם נוצר לאחר שבמשך שנים היה מעורב בגידולן ובטיפולן של הבנות מקשר הנישואין של האב ישנם שני ילדים בגירים ונישואיו נמשכים כ29 שנים . בנוגע לאימן של הקטינות כעולה מפסק הדין הייתה נשואה משך מס' חודשים מצומצם עד לגירושיה.
שניהם ניהלו קשר מחוץ לנישואין ושתי בנות באו לעולם בהפרש של חמש שנים האחת מן השנייה שהבכורה בת 10 בדיקת רקמות של הכרב באבהות נערכה ואימתה את אבהותו בשנת 2020 .
מינויים שונים של עוס"ים בוטלו בהסכמה משותפת טרם הכרעה מאחר ושניהם הצהירו כי קיים חומר מוצק על בסיסו ניתן להכריע ואף ויתרו על סיכומים.
בטענות הגבר מדובר בקשר שטוח ואינו מחייב בין היתר הוא טוען שבקביל אליו האשה הייתה בקשרים כאלו ואחרים עם גברים נוספים הבנות אשר הגיעו לעולם הגיעו כתוצאה מרצונה של האשה לממש את אמהותה והסכמה בדבר תרומת זרע בינהים ובתנאי שלא יהיו לה דרישות כלפיו לרבות כלכליים בההריון השני טען הגבר ביקש להפסיק את ההריון שנודע לו בדבר הקליטה להריון אך האשה סירבה .
לאור הקשר וההליכים המשפטיים תיאר הגבר את ההדרדרות הרפואית שלו ומצבו הנפשי הירוד בגינו נאלץ לקחת כדורים . תביעתו למעשה מבית המשפט שיורה על ביטול אפוטרופוסותו וכי אין לו רצון בקשר איתן וכי גם לו היה לו רצון שכזה מעלה ספק לגבי יכולתו לתפקד לאור המצב הנפשי אותו תיאר .
טענות האשה מספרות סיפור אחר והן מתוארות באמצעות טענות אשר העלתה עורכת דינה מילי אשר לביא . עשרים שנות קשר דיסקרטי בין השניים האשה אינה מכחישה כי ידעה על נישואיו וקשר זה נמשך עם הבטחות מצד הגבר שהוא תיכף מתגרש בעקבות חיזוק הקשר בינהם הביאו את הבת הבכורה לעולם ולאור הבטחותיו שיוכלו לממש את אהבתם לאחר גירושיו.
שתי ההרניות היו בכוונת מכוון יתרה מזו מבהירה האשה שהיו בהתחלה קשיים לקליטת ההריון בהם נאלצה לבצע חישובי ביוץ ע"מ להיקלט .
במהלך השנים היה האב פעיל במסגרות החינוך של הבנות בגידולן וטיפולן והיה מעורב בחייהן בקשת ביטול האפוטרופוסות נובעת מרצונו לברוח מאחריותו הכלכלית והיא מוגשת לאחר תביעת המזונות שהגישה האשה.
כמו כן היא מבקשת לדחות את תביעתו זה ולהטיל הוצאות.
השופטת מורן ואלך מבית המשפט לענייני משפה בפתח תקוה דוחה את התביעה ואף נראה שמביעה את זעמה על התנהגות הגבר "מוטב ולא הייתה מוגשת" כך ציינה ואלך והביאה את האסמכתאות השונות שהגישה האשה בדבר הקשר הרציף שבו היו השניים רצונו לחמוק מאחריותו לאחר שהביא שתי בנות מתארת ואלך את הסיבה לכאורה לתביעת הגבר .
בהמשך היא פורטת את הפרחת טענות הגבר ברצונו להפסק ההריון השני ואף מציגה את ההתכתבויות השונות שנערכו בין השניים בהם הוא אף מעודד אותה להריון הרצוי .
מעבר לדחיית התביעה היא מטילה עליו 7000 ₪ לאוצר המדינה בנוסף ל30000 ₪ הוצאות.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל