תביעה לביטול מזונות עקב הרחבת זמני שהות ושינוי בפערי השתכרות –הכרעה בקבלה חלקית מבית המשפט מהעיר הדרומית- פסק דין של השופט אריאל ממן

פסק הדין שפורסם לאחרונה מבית משפט לענייני משפחה בב"ש עסק בזוג אשר התגרשו ב2010 תחת הסכם גירושין שקיבל תוקף של פסק דין בבית הדין הרבני שבו נקבע כי מזונות שני הקטינים ישולמו באופן מדורג עד הגיע הקטינים לגיל 6 ומגיל זה יופחתו בהסכם נכתב כי המזונות יעמדו ע"ס של 4000 ₪ ובהגיע הקטינים לגיל 6 יופחתו המזונות לסכום של 3200 ₪ במקביל לזאת נקבעו הוראות המתייחסות לשינוי נסיבות אחרי פערי ההשתכרות ואף ניתן טווח מזונות שינוע בין סכום מינימלי ע"ס 3200 ₪ וסכום מקסימלי ע"ס 5000 ₪ בהסכמת הצדדים ב2018 הורחבו זמני השהות ויכללו עימם לינה עם הסכמה זו ובמסגרת תביעה שהוגשה ע"י האשה להגדלת מזונות נקבע כי סכום המזונות המינימלי יישאר בתוקפו. הרחבה נוספת של זמני שהות ב2019 יצרה מצב כי הילדים לנים בבית האב 6 לילות מתוך 14 .ניסיונות בית המשפט להביא את הצדדים בנוגע לגובה המזונות בהתאם לשינוי הנוסף לא צלח ופסק הדין שניתן ע"י השופט אריאל ממן המובא כאן (קח אותי למקור) מפרט מדוע הוא דוחה את ביטול המזונות ומקבל באופן חלקי את הפחתתם.

צילום: אתר הרשות השופטת

פסק הדין שנפסק ע"י השופט אריאל ממן מבית המשפט לענייני משפחה בב"ש עוסק ברובו בשינויי פערי ההשתכרות בין האב לאם .האב שהגיש את תביעתו באמצעות ב"כ עורכת הדין ענבר שנהב מתאר את שינוי הנסיבות המהותי המצדיקות הפחתה . גידול בהכנסתה וילד נוסף אותו הביאה האם לאחר הגירושין ועליו היא מקבלת מזונות יוצרים מצב כי הכנסותיה עומדות על כ50% יותר מהתובע . צמחית הכנסה זו מצדיקה הפחתה .
מנגד טענות האשה כי היא ההורה המשמורן וע"כ אינו זכאי להפחתה עוד טוענת האם כי מדובר בנקמה גרידא של האב בתתביעה על ש "העזה" להיפרד ממנו הם שהובילו אותו לתבוע הפחתה בתביעה זו .
במסגרת התגובה שהגישה האשה היא תיארה את אורח חייו הגבוה של הגבר ברכבים חדשים זכיינות של רשת בתי קפה וטיסות תכופות מלמד על מצבו הכלכלי לגרסת הגבר מהלכים אותם תיארה נאשה יצרו חובות הליכים משפטיים מאחר שההשקעה הסתברה כהשקעה כושלת .
ממן בפסק הדין מתאר את הסיבות בהם ניתן לקבל הפחתה ו ביטול מזונות ומצטט את ההלכה הידועה שנקבעה בבע"מ 919 המוכרת ובפסק הדין שמשתרע על 12 עמ' הוא מנמק כיצד הכריע כי דין תביעת ביטול המזונות להידחות והפחתתם יתקבלו באופן חלקי ויעמדו החל מינואר 2024 ע"ס של 3000 ₪ עבור שני הקטינים הפחתה של 200 ₪ בחודש.
מעבר לזאת הטיל הוצאות על הגבר ע"ס 15.000 ₪

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל