גט או רכוש ? על סדרי עדיפויות בהכרעות השונות

תפיסת הגט כערובה היא דרך ידועה של אסטרטגיה משפטית שכבר נידונה בכ"כ הרבה תיקים בכלל הערכאות השונות .
כמובן שאינטרסים משתנים בהתאם לשינויים אותם חווים הצדדים בתקופת הגירושין בפסק הדין אשר התקבל בבית הדין הרבני באשדוד וקיבל פירוט מקיף מדוע אין לקבל את תביעת הגבר אשר ביקש לסדר את הגט בגמר ההכרעה בעניין הרכושי כאשר מנגד דיון שני בעניין הכריע לפסק דין על אף שאיפשרו במקרה הנוכחי יד רחבה לעניין הכרעת מועד הקרע בין הצדדים לטובתו של הגבר ולבחירתו כמוסכם על האשה ממתי הוא רואה לנכון לבצע את ההפרדה הרכושית.
שבמקביל שני הצדדים מבקשים להפעיל סנקציות שונות בדבר עיכוב יציאה מן הארץ ומתן עיקולים על נכסי הצד ועל החברה שגם עתידה אינו יציב כרגע בשל עדותה ברשות להגבלים עסקיים .
פסק הדין שחולש על 19 עמ' מנמק את גדולי הפוסקים לעניין עיכוב גט וסדר העדיפויות בהכרעה . פסק הדין מקבל אצלנו מקום נוכח העובדה כי דאגו הרכב הדיינים אשר דן בתיק
הרב עידו שחר הרב שמואל צבי פריד הרב אלימלך וסרמן לציין את הכרעתם תוך הסכמה מלאה ממקום לא צפוי המצויין בתחילת פסק הדין והוא דווקא בכותבם:
" מהפסיקות האזרחיות שניתנול אחרונה, ששוללות זיקה בין ענייני רכוש לקיומו של קשר זוגי אסור על ידי אחד מבני הזוג אך האיש עומד על דעתו "
כך ציינו לפני שהחלו בנימוק הנרחב מגדולי הפוסקים בטעמים ההלכתיים .
מעבר לזאת מצא ההרכב לדחות את בקשותיו השונות לאפשר לו מס' ימים ע"מ לבחור את מועד הקרע המדןייק ולסידור הגט.
כמו כן ונראה לפי מתן האזהרות השונות כי קיים חשש אצל הדיינים שמדובר בתובע אשר עתיד לסירוב מתן הגט ומכאן ציינו סנקציות שיכולות להינקט במידה ויהיה סירוב שכזה.
חשש זה ככל הנראה נבע מעקשונותו של הגבר לעניין סדרי העדיפויות .

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל