האב ביקש להגדירו כ"אב חד הורי " בנוסף לזאת ביקש פירוט של תשלומי המזונות 7 שנים אחורה ולהפריד את החשבונות מחשבון האם בשביל להפקיד ולנהל את חשבונות הבן מה החליטה השופטת תמר סנונית פורר?

במסגרת החלטתה של השופטת תמר סנונית פורר עתר האב לקבוע כי דמי המזונות יופקדו לחשבון נפרד ולא לחשבון האם  שבית המשפט יקבע שהאב יהיה אחראי  על ניהול כספי הקטין, וכן להורות לאשה  להגיש פירוט של כל הוצאות הילדים 7 שנים אחורה וכן השימוש שעשתה בכספי המזונות ששולמו לה. כמו-כן, עותר התובע להגדירו כאב חד הורי ולהורות על העברת המענק השנתי של המוסד לביטוח לאומי  לחשבון הנפרד שייפתח וכן נקודות הזיכוי המגיעים לתשלומי המס.  שברקע המקרה מדובר בזוג גרוש עם שני ילדים כאשר אחד מהם בגיר ואינו קשור כלל לתביעה במרכז טענותיה של האשה עולה תמונה כי התביעה קנטרנית ומטרידה אשר נועדה להמשיך את התנהגותו של הגרוש באלימות כלכלית אותה נהג לייחס לאשה בתקופת הנישואין השופטת תמר סנונית פורר שלטחר הדיון הוציאה את החלטתה כי אין בכלל לדון בתביעה מאחר ומדובר בשינוי הסכם אותו הצדדים קבעובעת הגירושין עצמה בכותבה:

  1. " התובע עותר למעשה לשנות מיסודו את ההסכם שנחתם ואושר בין הצדדים ביום 6.11.2012 (תה"ס 30141-10-12). במסגרת ההסכם קבעו הצדדים הוראות שלובות הקשורות לנושאי רכוש ומזונות וכן לזמני השהות ולהוראות שנקבעו לגבי הורותם המשותפת. הצדדים קבעו את תשלום המזונות והמדור בהסכם בסך של 2,325 ₪ לחודש לכל אחד מהילדים הכוללים הוצאות מזון, הלבשה, הנעלה, חינוך ומדור. הצדדים קבעו הוצאות רפואיות חריגות והוצאות חינוכיות חריגות אשר יישאו בהם בחלקים שווים. יצויין עוד כי בסעיף 6 להסכם בקביעת תשלומי האיזון הייתה התחשבות גם בדמי המזונות שנקבע שעל התובע לשלם. עוד יצויין כי בהסכם נקבע בסעיף 3.9 התחייבות של ההורים לגור בסמיכות וכן ההתחייבות שלהם עד רמת גודל דירה והתייחסות לשכונות מגורים באזור רמת אביב. "

כמו כן שיבחה את הגינותה של עורכת הדין של האב איריס בייר באומרה שההסכם מכובד ומבוצע .

עוד הביעה השופטת את התלבטותה בתביעה באם יש למחוק אותה או לדחות אותה מאחר והשינוי אותו תבע האב מייחס "ביצוע בקירוב" של ההסכם ומכאן סיימה שיוכל לתבוע את התביעה במסגרתה הנכונה ..

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל