הפטר חובות בשל הנסיבות הקשות של אלימות מצד הגרוש -בהסכמת כל הצדדים

בדיון על אשה הפעם מהליך כלכלי מבית המשפט לעניינים כלכליים  אשר בבסיסו נסיבות חייה של אשה כעולות ממקרה המובא בפסק הדין האשה  , ילידת רוסיה, הכירה את הגרוש בשנת 2010 בעת ביקורה בארץ כתיירת. לאחר מכן השניים חזרו לרוסיה התחתנו שם. ועם שובם ארצה  בשנת 2013 וכתוצאה מנישואין אלו נולדו להם שני ילדים.

האשה  תארה שבחייה המשותפים סבלה אלימות פיזית מילולית וכלכלית עד כדי כך שנאלצה לעזוב את ביתה ולשהות במקלט לנשים מוכות. ההליך נפתח בעוד היא שוהה במקלט. במהותה  טענה שהחובות כולם נוצרו עקב כך שבעלה דאז פתח עסק על שמה, ועשה שימוש בשיקים שלה לתשלומים שונים. מבדיקת השופטת במסמכים השונים אשר מעידים על אמיתות הנתונים עוד עולה כי בדו"ח מטעם המקלט לנשים מוכות פורט שהאשה  סיפרה במהלך המפגשים הטיפוליים על חיים בצל טרור מצד בעלה דאז, מסכת התעללות פיזית ורגשית, השפלות, קללות, אלימות כלכלית ומניעת גישה לכסף. כמו כן, מאחר והיו לבעל חובות קודמים, פתח עסק על שמה וצבר חובות רבים. לדבריה כל ניסיון לשוחח עם הבעל על הסדר חובות הסתיים בריב אלים.

השופטת שבחנה את הנסיבות ובהסכמת כלל הצדדים  הורתה כך:

"לנושים ניתן בזאת צו הפטר לחייבת והיא פטורה מכל חובותיה שעילתם עד יום מתן צו כינוס הנכסים.

כל ההגבלות שהוטלו על החייבת בעת מתן צו הכינוס, לרבות צו עיכוב היציאה מן הארץ, מבוטלות בזה.

כל תיקי ההוצאה לפועל שנפתחו בטרם מתן צו הכינוס ייסגרו. בתיקי הוצאה לפועל בהם יש חייבים נוספים, ייגרע שמה של החייבת."

נסיבות חייה של האשה שזכתה לבסוף בעשיית  צדק שלעיתים נראה לצדדים מסוימים בהליכים משפטיים כאלו של חייבים וזוכים כי לא ייפגשו מצא את מקומו בהסכמת כלל הצדדים .

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל