חיוב דמי המזונות ממתי יחולו ובאילו תנאים- פסק דין מבית הדין הרבני הגדול

לו רק ידע את התוצאה הסופית של פסק הדין ייתכן והיה מסכים הגבר לפשרה שהוצעה אך משהתנגד ייאלץ לספוג חיוב נוסף אותו פירט ההרכב המוכר מבית הדין הרבני הגדול בפסק הדין במסגרת הערעור שהגישה האשה על הסכום המינורי ועל תחית מועד החיוב .

צילום: קאנבה

פסק דין מצוין פסקו לו לאב בבית הדין האזורי בירושלים ביחס לתשלום המזונות .-סה"כ 1000 ₪ עבור כל קטין ומחצית מהמדור בסיכומו של דבר מעבר להוצאות חינוך ורפואה יישא האב תשלום של 4750 ₪ עבור שלושת ילדיו אלא שהאשה הבינה את התרחיש ועלתה ערכאה לבית הדין הרבני הגדול שם היא מחשבת כי מדובר עפ"י תחשיב של 800 ₪ מזונות . הדירה אשר שוכרת האם במודיעין עלית והיא לבד עולה 3500 ₪ יתרה מזו טענה האשה לגבי חוב העבר שגם עליו פסחו בבית הדין האזורי. מאחר וצוין כי האשה לא תבעה את דמי המזונות אך לשאלה הזו העלתה האשה טענה יפה בעת הגירושים אין היא מרבה בדיבורים ובשפה אחרת זמן להעלות טיעונים בכתבי טענות הן נדבך שולי כאשר היא עוסקת בהישרדות.
בית הדין הרבני מקבלת את שתי טענות האשה הן ביחס לחיוב סכום המזונות והן ביחב לחוב העבר שנוצר לאב על ציר הזמן ביחס לעד שהוגשה תביעה . הטענה צודקת ככל שתהייה עשתה את עבודתה. ממתי יחול חיוב המזונות ובאילו תנאים זהו פסק הדין שיפרש דרך המקורות אותם הביא הרכב הדיינים הדן את המקרה הרב שלמה שפירא, הרב מיכאל עמוס והרב אברהם שינדלר. עוד חשוב להדגיש כי ניתנה לאהב הזדמנות להגיע לפשרה ע"י סכום אותו הציעו הדיינים אך לטענתו אין עליו הצורך לשלם רטרו " בקושי סוגר את החודש". כך טען מנגד ב"כ האשה דווקא הסכים להצעת הפשרה שהועלתה. אך משזו נדחתה ע"י הגבר נאלץ ההרכב לפסוק בהתאם ולקבל את הערעור כדעת הרוב וע"כ ישלם הגבר את המדור מעת עזיבת הבית וזאת בניגוד לפסק הדין שהתקבל בבית הדין האזורי בירושלים.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל