חיוב חלק מהכתובה לנפגע פוסט טראומתי מהפיגוע בדולפינריום בשל התפרצויות אלימות וחשד לבגידה – פסק דין של בית הדין הרבני בתל-אביב

על התנהגות אלימה שמתבטאת בהתפרצויות כנגד האשה וחשד ליחסים עם נשים זרות חויב הגבר על חלק מן הכתובה . הטענה כי מדובר בפוסט טראומתי מהפיגוע בדולפינריום ב2001 נימק הרב גלב שדן את המקרה כי ידעה האשה טרום הנישואין על כך . את חיוב חלק מן הכתובה הסביר כי מדובר באחריות שלו ואחריות שלה מאחר והיא זו שתבעה את הגירושין ומאחר ולא ניתן לדור תחת אותה קורת גג.

צילום: פייסבוק

פסק הדין מבית הדין הרבני בתל אביבי שפורסם לאחרונה מתייחס לזוג שנישא ב2009 והגירושין התקיימו ב2020 .מנישואין אלו הביאו לעולם שני ילדים כאשר בעניינם הוגשו מס' תביעות ופסק הדין מתייחס לתביעת הכתובה שנרשמה ע"ס 555.000 ₪ מטענות האשה כפי שנוסחו ע"י ב"כ עורכת הדין ליטל יעקובוביץ עולה תמונה של אלימות ,בגידות, זלזול, הטרדות והשפלות ואיומים בגינם הורחק הגבר במסגרת צו הגנה .
האשה טוענת ומפרטת את ההשפלה שעברה שבעלה סופר לה את הדקות בהם היא צריכה לעזוב את הבית לדבריה של האשה קיימת בעיה נפשית לגבר והתנהלותו הובילה את הצדדים לקריסה כלכלית עקב פנטזיה להוציא דיסק ואף בית ספר למוזיקה שפתח ונכשל/
מנגד טען הגבר כי התנהגותה של האשה היא האלימה וכי בגידות לא היו אך הוא נרשם ליישומון טינדר והציג עצמו כגרוש וזאת באמת לאחר הגירושין עצמם לתביעת הכתובה הוא מתייחס כי מדובר בכלל בכתובה מוגזמת ומאחר והיא זו שיזמה את הגירושין יש לראותה כמפסידה כתובתה עוד ציין הגבר כי האשה היא אשר הובילה את הצדדים לחובות בהם הם מצויים תוך שהיא נטלה הלוואות מהשוק האפור וגנבה ממנו מאות אלפי ₪ בנוסף לשימוש בכרטיסי אשראי שאינה שלה ואף מייחס לה גניבה ממעבידיה.

ב"כ האשה עורכת הדין ליטל יעקובוביץ
צילום:פייסבוק

פסק הדין מפורט ומעלה את השאלות הרבות שהועלו בדיוני ההוכחות לגבי כלל הטענות שבסופם מוצא הרב רפאל זאב גלב הדיין שדן את המקרה לפסוק חיוב חלקי בגין תביעת הכתובה בסכום של 120.000 ₪ מתוך פשרה כפי שציין לאור התנהגותו האלימה וביחס לחשדות אשר הוצגו בנוגע לקיום היחסים עם נשים זרות.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל