חשש אמיתי לחיים או חלק מטקטיקה משפטית ?–כניסת האם למקלט לנשים מוכות עם הקטינים. שברקע האשמות לפגיעה מינית מצולמת שנבחנה ונשללה

צילום: אתר הרשות השופטת

החלטת השופטת אביבית נחמיאס לאחרונה משקפת תמונה לא פשוטה בכלל המקרה הנידון שהובא בפניה מייחס האשמות חמורות כלפי האב ולחידוד הדברים פגיעה מינית באחד מילדיו שלטענת האם הקלטת בה נראה בנו של האב שוכב מעליו מעידה כי אכן התקיימה פגיעה שכזו אלא שלאחר שבית המשפט צפה בקלטת וקיבל חוות דעת נוספות השוללות פגיעה שכזו לא תם הסיפור .
בני הזוג המשתייכים למגזר החרדי ונישאו בגיל צעיר מאוד (19,17) בשנת 2012 מנישואין אלו נולדו לזוג שלושה ילדים בטווחים קרובים אחד לשני כאשר האם מייחסת לאב פגיעה מינית שמצולמת לטענתה שבה נראה הבן שוכב מעל אביו ומתנשק איתו במהלך המשבר שפרץ בין בני הזוג עזב האב את הבית והאם מעבר לתלונה במשטרה הגישה צו הגנה שהתארך עד לבדיקת הממצאים בדבר טענת הפגיעה המינית.
לאחר שאובחנו טענות האם בידי הגורמים השונים להאשמה זו נמצא כי לא קיימת אינדיקציה לפגיעה מינית אך הליך הגירושין נשאר על כנו במקביל האם נכנסה למקלט לנשים מוכות ככל הנראה כחלק מטקטיקה משפטית מאחר וולטענתה היא הרגישה מאוימת שהיית הקטינים יצר מצב של נתק מהאב לאור סירובו לנסיעות ארוכות למקלט ולשיחות טלפוניות עימם תחת פיקוח .
אביבית נחמיאס שדנה בבקשה ציינה בהחלטתה כי סבלנות רבה גילה בית המשפט להתנהגותה של האם ונראה כי היא מתחפרת בעמדתה כי הייתה פגיעה מינית וזאת חרף הממצאים השונים מהגורמים המקצועיים שבחנו את הטענה מעבר לזאת קיים גם ויכוח למסגרות החינוך בהם נמצאים הקטינים לאור האשמה כי הרב פגע באופן אלים בקטין וכי גם שם רצון האם להעביר את הילדים למסגרות אחרות בעוד האב מעוניין לשמר את אורח חייהם החרדי .
לדברי האם כשנשאלה על הפגיעה עולה ומצוטט בהחלטה כי ""הילדים גם אם זו לא היתה אלימות מינית, שוב ואפשר לחלוק על זה , אני יודעת מה אני מרגישה , הילדים חוו הרבה הכחשה של הרגשות שלהם, דברים שהם לא מוכנים לקבל והם קיבלו, זה נקרא ילדים שהם חשופים לאלימות והם היו חשופים מאוד מאוד לאלימות מצד התלמוד תורה ומצד מי שאישר את ההתנהגות של התלמוד תורה. במרחק של זמן, אני חושבת שצריך להגן עליהם מפגיעה. חייב שיישב מישהו עם הילדים באופן פרטי ולא יחד עם האבא. הם אמרו שהם לא אומרים שום דבר ליד אבא כי הם מפחדים".
נראה כי התיק המדובר רחוק מלהסתיים אך בהחלטה של נחמיאס היא מורה לעו"ס להציג תוך 7 ימים תוכנית טיפולית ומורה על הוצאת הקטינים מהמקלט כמו כן לגבי שהייתה של האם במקלט נתון לבחירתה באם להישאר שם אך זמני השהות עם הקטינים יינתנו לה ובאופן רחב ..
על אף הסבלנות הרבה שכבר גילה בית המשפט להתנהגות האם נראה כי גם כאן הוא נותן לה הזדמנות נוספת לצאת מהדמות המאשימה וזאת ככל הנראה לטפל בה ובנפשות הפועלות במקרה באופן שיצמצם את הפגיעה הנפשית שכבר קיימת.
האב מיוצג באמצעות עורך הדין ג'רמי שטרן
האם מיוצגת באמצעות עורכת דינה רחל דיין

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל