ישנה על זה לילה אחד – ביטול עסקת מתנה יום לאחר הענקת המתנה ביקשה לבטלה . האם שזכתה להגיש את התביעה אבל לא לשמוע את פסק דינה -פסק דין של השופטת שירי היימן

3 בנים היו לה למי שלא זכתה לשמוע את פסק הדין הנוכחי אך הספיקה להגיש תובענה לביטול המתנה . 3 בנים ושניים מהם עדיין בחיים לאחר שבשבת 2020 נפטר אחד הבנים כשהוא רווק וללא ילדים הרכוש אותו צברה מסתכמים בדירה בקרית אתא בה התגוררה האשה ומגרש עליו הצהירה כי בכוונתה למכור ולשמור על הכסף בחשבון נאמנות שיחולק עפ"י תכתיבים אותם העלתה בהסכם בחלוקה לנכדיה. המקרה נידון בבית המשפט לענייני משפחה ע"י כב' השופטת שירי היימן שהביעה תקוה בסיכום פסק הדין שהאחים יישבו את סכסוכם בעקבות רצונה הכנה של האם שעשתה ככל שביכולתה לעתיד בניה.

צילום: אתר הרשות השופטת

ביטול הסכם מתנה במסגרת תביעה של מנוחה נידון בבימ"ש שבמחוז חיפה וממנו עולה כי
רכושה של המנוחה לפי הנתונים שעולים מפסק הדין מסתכמים בשני נכסים עיקריים כאשר ישנו הסכם שגובש ב2013 שממנו עולה תוכנית למכירת המגרש וכספי המכירה יישמרו בחשבון נאמנות ויחולקו עפ"י ההגדרות שהוגדרו בו לחלק מנכדיה .
את המתנה המדוברת עליה נסוב פסק הדין העניקה האשה במתנה לאחד מבניה במסגרת הצהרה בה חתומה הכולל ייפוי כח בלתי חוזר אשר מקנה את העברת הזכויות .
במקביל להצהרה זו שונה גם ההסכם הראשוני בו התחייבה לחלק לנכדיה את כספי מכירת המגרש .
לילה אחד בלבד לאחר שישנה התובעת על הצהרת המתנה במכתב ששלחה לבן בו הביעה את רצונה הכנה לחלק את הזכויות לכל ילדיה ובו גם הסבירה כי לא הבינה את מהות ההסכם אשר נחתם תוך הטעיה של האחיינית שלה
הבן אליו יועדה המתנה טען כי איש לא הטעה את אימו והיא חתמה על הסכם התנה מרצון . עוד הוסיף כי האם עצמה סיפרה לאחיינית כי ברצונה לסייע לבן ע"מ שיוכל לסייע לילדיו.
האם פסקה שירי היימן עשתה כל שביכולתה לעזור לילדיה אשר אותם אהבה והיא מקוה שהאחים ישכילו ליישב את סכסוכם מתוך כבודה של האם פסקה היימן על ביטול המתנה במקביל הורתה על מחיקת הערת האזהרה שנרשמה על בסיס ההסכם וביטול ייפוי הכח כליו חתמה האם שהלכה לעולמה בגיל 85 תוך מחשבה עמוקה על עתיד בניה .

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל