מזונות זמניים וקבועים במלחמת סמכויות עם איחור בטענות – פסק דין מביד"ר באר-שבע

פסק הדין אשר פורסם לאחרונה מתייחס לתביעת מזונות הילדים לזוג עם שלוש קטינות שנישאו בשנת 2011 אותו הגישה האשה באמצעות עורכת דינה ענבר לב המוכרת מתחום דיני המשפחה .

את תביעת הגירושין ותביעת רכוש אותה דאג לכרוך הגיש למעשה הבעל מס' ימים אחרי שהגיש תביעה למשמורת ילדים .ומהצד השני הגישה האשה תביעה לשלום בית תביעת מזונות ומדור לה צירפה בקשה לפסיקת מזונות זמניים . שהיא למעשה אותה תביעת מזונות שהוגשה מילה במילה אותה גברת בשינוי הדרת .

תגובות הדדיות בנוגע לסכום המזונות נידונו כאשר הבעל מבקש לייחס את תשלום המזונות רק לקטינה אחת בשל גילה  (קטיני קטינים) והאשה מבקשת עבור שלושת הקטינות .

לתגובת הסיכומים בעניין המזונות הזמניים להם ניתן זמן קצוב של 7 ימים לצד אחד ו7 ימים נוספים לצד השני.

עוד לפני שהחל הדיון  התעוררה טענת הסמכות אצל הבעל כאשר הציג התנגדות נחרצת לסמכותו של בית הדין לדון בענייני המזונות.

לעניין הסמכות של בית הדין הרבני לדון במזונות ילדים כבר נכתב רבות וכל העוסקים במלאכה נמצאים במצב של ציפייה לבגצ"ים השונים שהוגשו .

אך סאגה שלמה בתיק זה הייתה תחת הסמכות שבסופו הגישה עורכת הדין ענבר לב שמייצגת את האשה :

"זה המקום לציין כי ב"כ הבעל מעולם לא העלתה כל טענה לאי סמכותו של ביה"ד לדון בתביעת מזונות הקטינים, במסגרת כתבי הטענות אותן הגישה עבור הבעל, קרי במסגרת תגובתה לבקשה למזונות זמניים ובמסגרת כתב ההגנה שהגישה לתביעת מזונות הקטינים ואף לא במסגרת סיכומיה, קל וחמור שזו לא טענה להיעדר סמכותו של ביה"ד הנכבד לדון בסוגית מזונות הקטינים במסגרת הדיון שנערך ביום 29.11.22.

  1. ברי כי לו היה הבעל מתנגד לסמכותו של ביה"ד לדון בסוגית מזונות הקטינות, ראוי היה כי טענה זו תפתח בריש גלי ובמסגרת כתבי בי הדין הראשונים שהוגשו מטעם הבעל! אך הדבר לא נעשה!! והרי די היה להגיש בקשה ברורה וקצרה, מיד בהזדמנות הראשונה בראשית ההליך, עם כותרת ברורה וחד משמעית לפיה הבעל מתנגד ליתן סמכות לבית הדין לדון בענייני מזונות הקטינים, ברם כאמור ב"כ הבעל לא עשתה כן וכעת היא מנסה בדלת האחורית לעלות טענה זו על ידי בקשה לתיקון פרוטוקול, ובכן ניסיונה זה לא יצלח!"

טענות אלו הגיעו לאחר דין ודברים לגבי רישום הפרוטקול שנדרש לתיקון מב"כ הבעל לטענת החוסר סמכות.

בית הדין בהרכב הדיינים הרב אהרן דרשביץ – אב"ד, הרב עובדיה חפץ יעקב, הרב אברהם צבי גאופטמן שבחן את נסיבות הטענות מצא לבסוף כי קיימת זכות לדון את המזונות הזמניים והקבועים בערכאה זו בבית הדין והאריך את תוקף המזונות ב6 חודשים נוספים.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל