מעשים קיצוניים של האם כלפי בנה המתועדים מסרטון בית החולים – תיק נזקקות במסגרת ערעור -פסק דין של השופט נפתלי שילה

תמונה שווה אלף מילים או במקרה הזה סרטון . אותו סרטון קשה כעולה מהתיאורים בפסק הדין של השופט נפתלי שילה אשר מבהיר את התעללות האם בילדה הקטין יליד 2022 תיאורים קיצוניים יוצאי דופן על אשר ביצעה בקטין. אפילו ביה"ח היה מודאג ממצבו. פסק הדין נסוב חזרתו להשגחת אימו בנוכחות אדם נוסף לצורך השגחה במסגרת ערעור לאחר שהוצא מבית אימו לבית הסבים כמשפחת קלט. תיק נזקקות קיצוני עם תיאורים קשים לקריאה _פסק הדין ב"קח אותי למקור")

צילום: אתר הרשות השופטת

קטע אחד המובא בפסק הדין הנוכחי כציטוט מהערכאה הדיונית בו נקבע על הוצאת הקטין מבית אימו יכול לסכם את כל התיק כולו:
"הוכח לבית המשפט (גם בתמונות השוות אלף מילים) כיצד נוהגת המשיבה בקטין חסר ישע, ופוגעת בו וכי הימצאותה לידו ללא השגחה מהווה לקטין סיכון ממשי … בית המשפט קובע כי המשיבה נהגה בצורה לא ראויה בקטין, כל מי שעיניו בראשו רואה זאת לרבות שליפת עירוי מרגלו, כיסוי ראשו בכוח בשמיכה, מתן סטירה, דחיפת אצבע לרקטום של הקטין לאחר ניקויו … לא רק זו, מאז הוצא ממשמורת המשיבים מצבו הרפואי והאחר השתפר ולא ראיתי כי חזר לבקר בבית החולים בשל בעיות רפואיות כאלה ואחרות … המבקשת עמדה בנטל ההוכחה כי המשיבה מהווה סיכון לקטין … המשיבה לא עמדה בלחץ הטיפול בקטין, ונהגה בו בצורה מסכנת, אשר מבססת את העילה כי האחראי על הקטין אינו מסוגל לטפל בו. גם מצבו של המשיב אינו מאפשר כל שקילה כאילו הוא יהיה האחראי על הקטין, כאשר המשיבה בסביבת הקטין והוא כדבריו נמצא ביום בכולל … אין ספק כי המבקשת עמדה בנטל זה מעל ומעבר לצריך, לרבות הודאת המשיבה כי ביצעה את המעשים בקטין והיא מצטערת על כך … לפיכך הוכח כי האחראי על הקטין אינו מסוגל לטפל בו או להשגיח עליו כראוי וכנדרש תוך הבטחת שלומו הגופני הבריאותי והנפשי וכן כי שלומו הגופני והנפשי עלול להיפגע".
תיאורי המעשים גם הם הובאו כחלק מציטוט:
"המשיבה נראית מטפלת בקטין באגרסיביות, מכה בפניו, מכסה את פניו בשמיכה למרות שהקטין שואף שפניו יהיו גלויים ובוכה … בשלב מסוים המשיבה אוחזת בקטין תלוי ברגל אחת ושולפת את העירוי שהייתה מותקנת ברגלו השמאלית. בשלב אחר מורידה לו את החיתול בצורה לא נעימה, מנקה עם החיתול את השאריות … ואז דוחפת לפי הטבעת של הקטין את האצבע … במהלך דיון ההוכחות הודתה המשיבה כי דקרה את הקטין בפצע בצווארו בעזרת מזרק שהצוות השאיר בחדר הטיפולים, לדבריה כדי להוציא לו מוגלה, לדבריה אין כל פסול במעשים אלו".

השופט נפתלי שילה ששפט במסגרת הערעור העלה את הבעייתיות שבה הוגש בכלל הערעור בלי שישנה תוכנית מוסדרת לטיפולה של האם .הקטין יהיה עדיין מצוי במסוכנות ליד אימו .
תסמונת שבה לוקה האם בהערכות השונות לא באמת קיבלו חשיבות אלא המסוכנות בה נמצא הקטין מתיאורי הסרטון שהוצג בפני כב' השופט עולים תיאורים קשים של התנהגות האם .
חמור מכך האם עדיין נמצאת תחת המחשבה כי מתנכלים לה על אף שהודתה במעשים שיוחסו לה הטיעון המרכזי של ב"כ האם הוא בניסיון למצוא יצירת פתרון של נוכחות אדם נוסף בהשגחה פיתרון אשר יסיר את חשש המסוכנות טיעון שלא התקבל ע"י שילה ומכאן שדין הערעור להידחות.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל