שני עשורים של התעללות מינית קשה לאחר שנישאה בניגוד לרצונה בגיל מוקדם ובתביעה הנזיקית טען הגבר בסיכומים כי האשה השתהתה עם התביעה

פסק דין שניתן לאחרונה בתביעה נזיקית חושף מקרה מחריד של התעללות הפרוסה על ציר זמן של שני עשורים בהם מתוארים מקרים קשים של התעללות מחרידה באם ובילדיה ומצוטטים קטעים מההליך הפלילי ומכתב האישום עצמו.
את פסק הדין המובא כאן וניתן ע"י השופט ליאור ברינגר המתאר מקרים קיצוניים וקשים המתארים את אשר עברה האם וילדיה:
" כתב האישום מתאר מסכת של אלימות שיטתית, פיזית ומילולית מצד הנאשם כלפי משפחתו לאורך השנים, תוך השלטת אווירה של טרור בבית. על פי הנטען, החל משנת 1990 ועד חודש אפריל 2010 נהג הנאשם (הנתבע) לתקוף את המתלוננת (התובעת) בהזדמנויות רבות בתדירות של כאחת לחודש בדרך של סטירות, אגרופים, בעיטות וחניקות תוך שהוא גורם לה לחבלות בכל חלקי גופה. את ילדיו נהג הנאשם לתקוף ע"י שהכה אותם, דחף אותם והשפיל אותם בהזדמנויות רבות ושונות החל משנת 2000. בין השאר נהג הנאשם לנעול את דלת הכניסה לדירה בשעות הלילה, באופן שלא ניתן היה לפתוח אותה מבחוץ וזאת על מנת למנוע את כניסת ילדיו לדירה אם הגיעו לאחר השעה 22:00."

יש לציין כי הזוג נישא בניגוד לרצונה של האשה כשהיא בת שש עשרה ועשרה חודשים .
את הרשעתו של הגבר אשר כפר באשמה והורשע פרט לאיומים ועונשו נגזר ל 10 שנות מאסר בפועל בנוסף לפיצויים ע"ס 30000 ₪ ומאסרים על תנאי .
בעודו מרצה עונש מאסר חויבה האשה ע"י אחיו של הגבר לבקרו בכלא וזאת בעוד סירובו ליתן לה גט .
את תביעת הנזיקין הגישה האשה ב2019 ובכתב ההגנה מתאר הגבר שהוא אדם עדין ושקט כמו כן הוא מאשים את האשה כי היא זו שהעליבה אותו ולכן יש לדחות את התביעה ולחייבה בהוצאות .
בסיכומיו אף טען להשתהות התביעה והתיישנותה אך טענה זו מצאה דחייה ישירה של השופט.
בתיק ישנם חוות דעת ומינוי פסיכיאטרי שעל פיהם מצא השופט לאחר שבחן את מכלול הנסיבות המקרה לקבל את התביעה הנזיקית ופירט את הסכום אליו הגיע לפי הרכיבים:
בגין כאב וסבל 800,000 ₪ .
בגין הוצאות טיפולים 35,000 ₪.
בגין הפסדי שכר ופנסיה לעבר ולעתיד 741,926 ₪.
סה"כ ישלם הנתבע לתובעת פיצויים בסך 1,576,926 ₪.
כמו כן ציין שאת 30000 ₪ במידה וכבר שילם לאשה רשאי הוא לקזז מהסכום הנ"ל ולא שכח להטיל עליו הוצאות משפט ושכר טרחת עורכת דינה של האשה שיוצגה באמצעות עורכת הדין אושרית זריבי ע"ס 50000 ₪

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל