צער גידול בנות -תביעת ביטול אבהות ותביעה נזיקית על גידולן של הבנות במסגרת ערעור בבית המשפט המחוזי של מחוז מרכז

בערעור שהגיש הגבר בשתי תביעות שנידונו לאחרונה בבית המשפט המחוזי של מחוז מרכז האחת עוסקת בביטול אבהות והשנייה תביעה נזיקית אשר נגרמה לו בעקבות גידולן עקב אותה רמייה מצד האשה לזהות האב התביעה הנזיקית הוגשה על גידולן של שתי הבנות אשר חשב שהן הובאו לעולם מהליך מהפרייה של תורם זרע ומשנחשף לקיום יחסים של אשתו עם גבר זר הוגשו התביעות.

צילום: אתר הרשות השופטת

הערעור הוגש על על פסק דינו של בית המשפט לענייני משפחה בפתח תקווה שנפסק ע"י כב' השופט ב. יזרעאלי אשר במסגרתו דחה בית המשפט את שתי התביעות .מדובר בזוג שאינם יהודים אך נשואים לאור עקרותו הסכים הגבר הסכמה ראשונית לפנייה לבנק הזרע לצרכי הפריית אשתו לבני הזוג נולדו שתי בנות אותן גידל המערער כבנותיו. שלו בשנת 2006 כאשר נודע לגבר, כך לטענתו, כי אשתו קיימה יחסים אינטימיים עם גבר אחר ,אשר ממנו הרתה. על בסיס זה ביקש לקבוע כי הוא אינו אבי הבנות אלא אותו גבר אחר וכן עתר בתביעה נזיקית בה טען לנזקים שונים שנגרמו לו בשל תשלומי מזונות כפולים מצד הביטח הלאומי ומצידו שלו שופטי מחוז מרכז צבי וייצמן יעל מושקוביץ והשופטת ורדה פלאוט פסקו כי אין להתערב בבית המשפט של הערכאה הדיונית בה נידון המקרה לאור העובדה כי לא עמד בנטל ההוכחות של טענותיו יתרה מזו הוסיפו השופטים כי המערער כלל לא צירף את בנותיו לתביעה בנוסף לפער השנים בהם הוגשו התביעות בין הבת הראשונה לשנייה יתרה מזו לגבר הייתה הסכמה להליך ההפריה ע"י תורם וכלל לא הוכחה כי הבנות נולדו מגבר זר על ביטול אבהות ציינו השופטים כי יש צורך ב:
" יניח לפני בית המשפט תשתית עובדתית משמעותית ומהותית המניחה בסיס לטענותיו, ובהעדר תשתית זו, לא תעשה כל פעולה העלולה לפגום בתא המשפחתי הראשוני והבסיסי. שוכנענו כי תשתית שכזו לא הוצגה לבית משפט קמא. "
מעבר לדחיית הערעור ועבור הוצאות ההליך הטילו הוצאות הרכב השופטים ע"ס 10000 ₪ .

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל