תבע את ביטול הסכם הגירושין בטענה לחוסר שפיות עקב סכיזופרניה בית הדין קבע מדובר בפיכח רהוט ומשכיל.

 

 

 

האיש אשר לטענתו חתם על הסכם חלוקת הפנסיה לא היה כשיר בעת חתימת ההסכם בעקבות איבחונו כחולה סכיזופרניה . עיקר התביעה אותה מייחס הגבר עוסקת בפנסיה אשר כבר נחתכה בהליך קודם .

 

הפנסיה אשר צבר גבר בעבודתו במשרד הביטחון התחלקה בעת גירושיו תחת הסכם בו סוכם על מחצית מהפנסיה לאחר למעלה משנה מעת פסק הדין שבו בני הזוג לבית הדין בעקבות תביעה לביטול ההסכם אותה הגיש הגבר ולאחר הסכמות הדדיות בין הצדדים גובש הסכם חדש המקטין את הסכום עליו סוכם בהסכם הראשון .

עוד צויין בפסק הדין מסמך אשר ככל הנראה זוייף ע"י הגבר בו האשה מותרת על חלקה מרכיב הפנסיה עורך דינה של האשה עורך הדין דניאל ויגלר הכחיש בתוקף את הטענה כי אכן ויתרה. וטען לזיוף המסמך .

לאחר זמן שלא צויין בפסק הדין תבע שוב הגבר את ביטול ההסכם בטענה שהוא חולה סכיזופרניה ועקב איבחון המחלה תובע את ביטול ההסכם.

בפסק דין מפורט על כל היבטיו ההלכתיים כנדרש מבית הדין הרבני פירט הרב בצלאל ווגל את סיבות דחיית התביעה ואף מציין כי הגבר פיכח ורהוט עדות לכך צייון ווגל הוא התנהלותו במס' עסקאות מורכבות אשר עשה באותה תקופה ובניגוד לחוות הדעת אשר צויינה  וניתנה מהפסיכיאטרית דחה את התביעה לדעתו הצטרפו יתר ההרכב הדן בתיק הרב שניאור פרדס והרב פנחס מונדשיין  ופסקו כי ההסכם השני שקיבל תוקף של פסק דין שריר וקיים .

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל