הסכם שלום בית לחילופין המגורים- בקשת רשות ערעור על חיוב האם במעבר המגורים . פסק דינו של השופט חננאל שרעבי

בקשת רשות הערעור אינה המילה האחרונה במקרה הזה על אף שטענותיה של האם להמשיך לעת עתה להתגורר עם הוריה אשר הוגשו באמצעות עורכת דינה מתת פלסנר ממנו עולה התמונה של מצב האשה כי היא אינה עובדת ונסיעות ארוכות מקשות עליה להיכנס למעגל העבודה כמו כן לא קיימת לה הכשרה מסוימת כך שקשה אף לאמוד את פוטנציאל ההשתכרות שלה.

צילום: חננאל שרעבי אתר הרשות השופטת עוה"ד- מתת פלסנר- פייסבוק

הצדדים נשואים לשעבר הביאו לעולם ילד משותף וזהו פרק ב' לשני הצדדים כאשר מנישואיהם הראשוניים שניהם הביאו לעולם ילדים. הבקשה לערעור אשר הוגשה על החלטת השופטת יפעת שקדי כץ עוסקת למעשה בהסכם שלום הבית לחילופין גירושין אשר לא צלח בו הגדרות לקביעת אחריות ההורית מזונות ושאר הרכיבים הראויים להסכם זה.
האב מעוניין לאכוף את ההסכם כולו . ההסכם קיבל תוקף של פסק דין אך סעיף אחד מעוניין הוא לדון בו בנוגע לאחריות ההורית בו הוא מבקש כי תינתן לו אחריות הורית בלעדית והחלטות הנוגעות לעניינו הרפואי של הקטין ומסגרות החינוך.
תביעות נוספות אשר נסגרו הוגשו גם הם מטעמה של האם בסיבות שונות שפורטו בתיקים עצמם .
המעבר של האם עם הילד לדברי האב נעשו בהסכמה בשל הקושי הכלכלי אליו נקלע אך הייתה בהסכמה זו תנאי שמדובר על תקופה זמנית . תקופה אשר הסתיימה וע"כ הוא תובע את אכיפת ההסכם בו נכתב באותיות קידוש לבנה על הרדיוס בו יתגורר הילד עם אימו משחרגה רדיוס זה הגיעה הבקשה לאכיפה מנגד ומניסוח עורכת הדין של האם היא מייחסת את הכנסות האם בטענות בקשת הערעור לטעות מהותית של בית המשפט אשר נתן את ההחלטה.
החלטות בית המשפט יש בהן כדי למוטט ולהטיל חורבן עליה ועל ילדיה עקב רצף הטעויות אותן ייחסה פלסנר לבית המשפט המזונות אשר הוסכמו אין בהם די לכלכל בתקופת הנישואים של השניים תלות מוחלטת הייתה לאשה בגבר פוטנציאל השתכרותה נמוך בניגוד לגבר שהוא בעל פוטנציאל השתכרות גבוה לאור מומחיותו בתחומו עם אופק קידומי גבוה משמעותית מהאשה.
השופט ג'יוסי שגם אצלו עבר המקרה בעבר ביקש מבית המשפט לבדוק את יכולותיה הכלליות של האם בהתאם למדור ולקיום מגורים במסגרת ההסכם הבדיקה שנערכה באופן כללי ובו הובהר כי קיים קושי גדול
פירוט בפסק הדין ביחס לחובותיה של האשה גם הוא קיים מנטילת הלוואות והסתמכות על הוריה בפן הכלכלי

המבקשת הייתה תלויה באופן מוחלט במשיב, שסירב ליציאתה לעבודה. למבקשת אין כל פוטנציאל השתכרות; היא לא למדה ולא התמקצעה בתחום כלשהו בעוד שהמשיב בעל מומחיות בתחומו ובעל אופק קידום ופוטנציאל השתכרות גבוה ומשמעותי. כך ניסחה בטענה העיקרית עורכת הדין פלסנר את מצב הדברים
השופט חננאל שרעבי קיבל את הבקשה והערעור עצמו אך ציין כי מדובר בהחלטת ביניים ולצדדים ישנם תיקים נוספים הנבחנים כעת בבית המשפט לבטח לא המילה האחרונה בעניינם . אך לעניין המגורים לעת עתה הוא מורה על ביטול חיוב האשה למעבר מגורים נוספים עם בנה.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל