השעיית הגבר מעבודתו כאח סיעודי – סנקציות חריפות של בית הדין הרבני בשל סרבנות הגט

החלטה של הרכב הדיינים הרב יצחק אושינסקי – אב"ד, הרב מאיר קאהן, הרב יעקב מ' שטיינהויז מבית הדין הרבני הגדול בשל גבר המסרב לגרש את אשתו נראה כי בית הדין הרבני מעלה הילוך ומחריף את האמצעים בהם הוא יכול לנקוט ע"מ להוביל את הגבר ליתן את הגט המיוחל .
הגבר שהגיע עד לבג"צ עם ניסיונות חוזרות ונשנות לעיכוב ביצוע אותו הוא מייחל להשיג ומיוצג באמצעות עורך דינו יוסי נקר מקבל סירוב לעיכוב הליכי ביצוע ומדברי ההרכב עולה :
"בהחלטת בית הדין מיום 29.1.23 נדחתה בקשת הבעל לעיכוב ביצוע פסק הדין. עוד נזכיר כי במסגרת החלטת בג"ץ מיום 29.1.23 הוזכרה החלטת בית הדין הגדול מיום 15.1.23 שדחתה את בקשת הבעל לעיכוב ביצוע פסק הדין מיום 8.1.23, ועוד נרשם שם (בג"ץ) כי דין העתירה שהוגשה בבג"ץ, כנגד החלטת בית הדין הגדול הנ"ל, להידחות על הסף. עוד נזכיר האמור בהחלטת בית הדין הגדול מיום 5.2.23 שדחתה את בקשת הבעל לעיון מחדש בהחלטת בית הדין הגדול, תוך אמירה בין השאר כי "סירובו לסדר ג"פ בנסיבות אלו מעגן את האישה בפועל", וכן "על פני הדברים, ובלי לקבוע מסמרות, סיכויי הערעור נמוכים", וכן "אין סיבה מספקת לעכב את החיוב בגט".
מעבר לזאת וכמצוין בהחלטה ניתנו הגבלות נוספות כצעדים חריפים ע"מ להביאו לתוצאה לה מייחלת האשה באמצעות ט"ור אלחנן רבינסקי בדמות שלילת רשיון נהיגה . הגבלה בבנק וכדו' שבסופה של ההחלטה ולאחר נימוק מניח את הדעת לביצוע ההחלטה מורים הדיינים לבית החולים אשר מעסיק את הסרבן לכאורה להשעותו מעיסוקו כאח סיעודי בבית החולים בו הוא מועסק.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל