חרבות ברזל- הבקשות מבית המשפט של הקריות בעקבות הצרות – בקשה בענייני זמני השהות של האב עם בנו .-החלטת השופט ניר זיתוני

קשר זוגי של שני רווקים ממנו נולד הקטין אשר כרגע זמני השהות עם אביו מתקיימים באופן מצומצם ולאור בקשתו של האב להרחבת הזמנים (מעבר לשש שעות) נידון בבית המשפט לענייני משפחה בקריות שמההחלטה עולה תמונה כאובה של הפסקת המפגשים של האב עם בנה "מסיבות השמורות עימה" וקיימת הסכמה כי זמני השהות בין האב לבנו ייערכו בימי ג' בין השעות 10:30-16:30 עקב האיום הצפוני לו מודע האב בצמצום מפגשים אלו הגיש את בקשת קיום המפגשים עם התחייבות לשהות סמוך למרחב המוגן .

צילום: השופט ניר זיתוני -(אתר הרשות השופטת) עורך הדין דוד רוזן -(פייסבוק)

במסגרת הבקשה הוגש תצהיר בו הצהיר האב כי לא נפגש עם בנו מאז ה 3.10.23 והקשר עם האם מתבצע באמצעות גורם שלישי בינו לבין אבי האם סבו של הקטין ההסדר שהוצע נקבע בהמלצת גורמי הרווחה . אם הקטין כך עולה מההחלטה הפסיקה את המפגשים מפרוץ המלחמה בטענה שמדובר ביישוב צפוני ולא קיים שם ממ"ד או מקלט סמוך וע"כ
היא מסכימה שיפגוש את בנו בביתה שלה . למיקום המפגש האב לא הסכים.

בהחלטת ביניים שניתנה ועד למתן החלטה אחרת ניתנה האפשרות לאב לפגוש את בנו בבית האם בתיאום מראש לשעתיים כל מפגש ושני מפגשים כאלו וזאת ע"מ לשמור על הקשר בין האב לבנו עוד עולה מההחלטה כי העו"ס לסדרי דין בימים אלו של לחימה מופנים כרגע לצרכים השונים ועקב היתכנות של עיכוב ההליכים וההמלצות נקבעו זמנים אלו .
תגובת האם להחלטת הביניים מעלה כי היא מסכימה להחלטה הזו אך ורק מתוך דאגה לבנה ועוד היא מתארת את המרחק של המקלט אל מול הזמן בו נדרש להגיע עם בנו וכי לא קיים סיכוי שיצליח להגיע עם בנו בזמן כ"כ קצר למרחב המוגן.
התמונה הרחבה יותר מתגלה בבקשתו של האב לעיון חוזר על ההחלטה או ליתר דיוק מהטענות שהציג ב"כ של האב עורך הדין דוד רוזן בו הוא פורט את הסיבות המובילות לאי קיום המפגשים ומהם עולה כי אבי האם מתסיס את הצדדים לסכסוך בנוסף ישנם תלונות שווא שלא זכו להעמדה לדין . עוד הוא מציין שהלכה למעשה הופכים מפגשי האב עם בנו להיות מפוקחים ללא כל סיבה מוצדקת . עבודה יסודית ביצע עורך הדין רוזן שהוסיף לעשות וצירף רשימת מקלטים בסביבת מגורי האב ואף עולה כי יש ביכולתו של האב להגיע למרחב מוגן תוך מס' שניות במקרה של שיגור טילים.
השופט ניר זיתוני מקבל את בקשת האב באופן חלקי ומחזיר את זמני השהות שהיו נהוגים טרם פרוץ המלחמה ובהחלטתו מפרט ומדגיש כי האיזון בין שמירת הקשר אל מול הסיכון הכרוך בימי המלחמה שנמשכים כבר למעלה מחודש ואין יודע מתי עתידה היא להסתיים.
עוד הוא מציין כי לא באמת ניתן לאמת את יכולת ההגעה למקלט תוך מס' שניות אל מול מציאות קיימת של זמנים ותרחישים . וע"כ הוא מורה להשיב את זמני השהות בהתאם להמלצות השונות שניתנו ע"י העו"ס.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל