למוטב בלבד- תביעת כספי המתנות מהנישואין ששרדו 3 חודשים- פסק דין של בית הדין הרבני בנתניה

3 חודשים זו תקופת הזמן של זוג חרדי שנידון לאחרונה בבית הדין הרבני האזורי בנתניה לאור תביעת האשה בהשבת כספים שהבריח הגבר. הכספים אליהם מתייחסת האשה בתביעתה הם פרי המתנות שקיבלו הזוג בחתונה עפ"י חישובים איזה צד הביא וכמה .לטענתה מצידה של הכלה התקבלו 46.620 ₪ ומצד החתן התקבלו 26.070 ₪ . הצטרפותו של הגבר לחשבון בנק האשה והפקדה לחשבונו שלו גררו חישוב קצר שסיכומו מתבטא בתביעה ע"ס 29.900 ₪ -דעת הרוב שהתקבלה

צילום: פייסבוק סעיף 27 א לזכויות יוצרים רשתות חברתיות

הגבר בטענות ההגנה טען כי הסכומים הופקדו מתוך הסכמה מלאה של שניהם ולפי חלוקה שהם קבעו במקביל הוא אינו מכחיש כי העביר להורין סכום של 44.000 ₪ כפי שטענה האשה העברה זו בוצעה בשל חוסר אמינותה של משפחת האשה ,עבור החזר הלוואה ועבור דמי שכירות על מגורים אצל ההורים שמימנו את השכירות טרם הנישואין. עוד טוען הגבר כי האיש חפץ בפיצויים על עוגמת הנפש שנגרמה לו בנוסף להוצאות החתונה והמשפט. לדבריו אצלו בחשבון יש כמחצית מסך המתנות.
האשה במקביל הציגה בדיון רשימה מפורטת אותם ערכו בני הזוג של כל כל סכום שהתקבל מקרובי הצדדים רשימה זו אף זכתה לאישור הבעל בדיון עצמו לדברי האשה היא זו שפרנסה את הבית ועל כל צד להשיב את סכומו ומן הדין שישובו לידיה . הגבר נהג להתפרנס על חשבונה תוך שימוש בכרטיס אשראי שלה . עוד הוסיפה " כי גם אם נפחית מסכום מתנות קרוביה את סך 16,720 ₪ שהופקדו לחשבונה של האישה, עדיין הבריח הגרוש סך של 29,900 ₪ לחשבונו האישי ועליו להשיב סכום זה לידי האשה."

הרכב הדיינים הדן במקרה הרב יצחק רפפורט – אב"ד, הרב אוריאל אליהו, הרב צבי בוקשפן מקבלים את התביעה בדעת רוב כאשר הרב אוריאל אליהו סבר כי רק כמחצית מן המתנות על הגבר להשיב:
"לאחר שעיינתי בדברי חברי הרב צבי בוקשפן שליט"א אני חלוק עליו באופן חלקי.
לדעתי ככל שהיו כספי מתנות שהופקדו ע"י האישה או בהסכמתה בחשבונו של האיש או בחשבון משותף על מנת לחלוק אותם הרי שעל אף שהם ניתנו לאישה ע"י קרוביה, הרי שהיא נתנה את מחציתם על דעת שותפות לבעלה לאחר שזכתה בהם מקרוביה.
לכן כספי מתנות שניתנו ע"י קרובי האישה והופקדו בחשבון האיש או בחשבון המשותף הם משותפים, והאישה זכאית רק למחציתם היינו 13,625 ₪ בלבד."
ןמכאן מורים הם לגבר להשיב 27.750 ₪ תוך 7 ימים.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל