מזונות זמניים- האב מבקש בדיקת אבהות בתביעה פורטו הסכומים וזמני השהות -החלטה של השופטת אפרת ונקרט

מזונות זמניים תבעה האשה שנפרדה מבן הזוג טרם לידת הבת הקטנה לאחר שש שנות זוגיות.
בחישוב האשה לפי הטענות אשר הוצגה בבקשה באמצעות עורכת דינה ליהיא (בן מנחם) בורשטיין בהם עתרה למחצית הוצאות החינוך בנוסף למזונות עצמם מאחר וישנו עוד קטין
עוד הציגה את השתכורותו של האב העומדת על 11,000 ₪ לטענתה .
כמו כן הציגה בפירוט את השכירות העומדת על 3840 ₪ שהיא משתכרת 10000 ₪ בחודש כמו כן זמני השהות של האב מתקיימים בפעם בשבוע וכל סופ"ש שני.
עם הקטינה מציגה האם כי לא מתקיימים זמני שהות כלל לאור סירובו שלו לקיום מפגשים עימה.
מנגד טוען הגבר כי אין לחייבו במזונותיה של הקטינה עד שיובהר כי הוא אביה והמצב כיום הוא כי אינו רשום כאב הקטינה וקיים ספק כי הוא אב הקטינה לטענתו הוא משלם את ההוצאות החריגות של בנו הקטין בנוסף ל1500 ₪ מזונות כמו כן הוא מציין כי הוא בלימודי תואר ומתקיים מדמי אבטלה ואבטחת הכנסה ע"ס 2400 ₪ בנוסף לעבודתו כמורה אך לאחרונה לא התקיימו כלל שיעורים שכירות הדירה בה הוא חי עולה 4000 ₪ לחודש ולעניין הכנסת האשה טוען כי מעבר לעבודתה שלה היא עצמאית וקיימים לה הכנסות נוספות בנוסף לזאת קיימת בת נוספת מקשר קודם לה גם הוא חב מזונות.
השופטת אפרת ונקרט במתן החלטתה פורטת את מכלול נסיבות החלטתה ומביאה את עיקרי פסק הדין 919/15 לעניין החיוב במזונות כמו כן ציינה ונקרט כי לטענת האשה ולהכנוסותיה לא צורפו תדפיסי חשבון אלא תלושי שכר בלבד והסתמכה על אימרתה כי הכנסותיה מסתכמות כנטען ע"י במשנה זהירות מנמקת את תפקיד המזונות הזמניים כסעד דחוף ולנתינת מענה ראשוני בעד תתקבל החלטה אחרת .
ומורה על תשלום מזונות
עבור הקטין 1,500 ₪ לחודש. עבור הקטינה 1,200 ₪ לחודש בשלב זה .
טיפול עבור שני הקטינים סך של 600 ₪ בנוסף ל 30% עבור המדור ועד לסכום של 800 ₪ ברכיב זה לעניין ההוצאות החריגות והחינוך מחליטה כי יישאו שני ההורים מחציות .
עוד ציינה כי אכן אין מחלוקת שכיום מצב רישום הקטינה וליתר דיוק האב אינו רשום אך ככל הנראה מדובר באב ומדובר בהחלטה זמנית לעד ייקבע סכום המזונות בערכאה הדיונית אליה עתידיים הצדדים להגיע.

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל