פגיעה מינית במשפחה (טרם הרשעה) ולא בפעם הראשונה – מקרה מזעזע של נערה

 

מקרה חמור   ומזעזע של פגיעה מינית  לכאורה בתוך המשפחה בנערה גרר ביקורת קשה על עיכובים של שירותי הרוחה בפסק דין של ערעור על מקום מושב הנערה- פסק דין של השופט אסף זגורי

הביקורת הקשה המובאת כאן תוך הטחת ביקורת חריפה מהשופט אסף זגורי מבית המשפט המחוזי על עיכובים בטיפול צריכה להיות קול זועק לכל מי שבידו נגיעה למקרים הסבוכים האלו .ודאי לעוסקים בהם

על העובדה שטרם הורשע האח כמצוין במשנה זהירות בפסק הדין. כך שחזקת החפות עדיין עומדת

מפסק הדין עולה כי הפגיעה אשר עליה התלוננה הנערה כנגד אחיה אינו הראשון שאותו היא חווה שבעבר  כבר נפגעה הנערה מדודה ככל הנראה כמו כן בשיחה מוקלטת בנוכחות העו"ס עולה כי האם מנסה במקביל לטשטש את חומרת או קיומה בכלל של הפגיעה .
הנערה שנקלטה לתקופה למקלט קלט של חירום ולא טופלה באופן מיידי צברה כעס אצל השופט זגורי שהתבטא בפסק הדין

להלן  הטחת האשמות :

"מצער ביותר לגלות היום בדיון כי למרות שהקטינה הוצאה לפני כחודשיים מהבית היום הייתה הפעם הראשונה שהיא זכתה להשתתף בטיפול מתאים. מצער ביותר כי בית משפט קמא קובע שהקטינה תפגוש בהוריה בנוכחות איש טיפול מומחה בפגיעות מיניות בתוך המשפחה שאמור היה לקיים שיח טיפולי דיאדי בין הקטינה לבין הוריה אחת לשבוע ובתדירות גבוהה יותר לפי המלצותיו וגם זה לא מתרחש ואף במסגרת ההמלצות צוין כי המפגש התקיים בנוכחות עו"ס משפחה ולא בנוכחות מומחה לפגיעות מיניות בתוך המשפחה. בית משפט קמא הורה על הוצאת הקטינה למרכז חירום תוך שהוא מעביר ביקורת על החלטות חפוזות בעניין הקטינה מהשלב הראשון של הטיפול בתיק תוך שציין כי על כל הגורמים, לרבות גורמי פיקוח, ללוות את הקטינה ואת המטפלים בה מקרוב ולפעול אך ורק בהתאם להחלטות שיפוטיות והכל לשם טיפול ושמירה על שלומה הנפשי והרגשי.

לא ייתכן שלאחר החלטה זו גורמי הרווחה עושים דין לעצמם ומסיבות שאינן ברורות לי ולא משנה מהן, לא זוכה קטינה שלכאורה עברה פגיעה מינית במשפחה, ולא בפעם הראשונה, אשר הוצאה מבית המשפחה והושמה במרכז חירום, לטיפול פרטני שהיא כה זקוקה לו. לא ייתכן שהטיפול בהורים מתחיל רק לפני כשבועיים.

לא ייתכן כי המפגשים של ההורים עם הקטינה לא נעשים במסגרת שיח טיפולי דיאדי אלא כמפגשים חופשיים בנוכחות עו"ס משפחה. העיכוב במתן הטיפול לקטינה, וליתר בני המשפחה, כאשר הדברים היו נחוצים באופן מידי ביותר, ייתכן וגרם אף הוא להחמרה במצבה הרגשי. זאת יש לדעת – השפעותיו של טיפול אורכות זמן והן אינן מידיות בדרך כלל ובמקרה הנוכחי בית המשפט היה מצפה כי עד היום כבר היו עוברים כחודש או חודשיים של טיפולים מתאימים בכל בני המשפחה, דבר שיכול היה להועיל ולסייע לטובתה של הקטינה, לתת אינדיקציה באשר לעמדה הרגשית של ההורים כלפי הפגיעה בה וכלפי הבן שלכאורה פגע, לתאר את טיב הקשר בין ההורים לבין הסבים ולהעניק תמונת מצב ברורה הרבה יותר לבית המשפט באשר לפתרון הנכון עבור הקטינה."

רק נבהיר כי הדיון בו פסק זגורי עסק במקום מושבה של הילדה נוכח הפגיעה הקשה באם ייתכן כי תוכל לשוב לביתה בעקבות הערעור או מרכז קלט וחירום שכבר הייתה מצויה בו שלבסוף הוא מקבל את פסיקת הערכאה הדיונית ובהסכמת הצדדים כי הנערה תועבר לבית הסבים ומורה בזאת ולאותו רגע מהעו"ס לדאוג לשינועה לשם להבטחת מקום שתוכל להרגיש בו בטוחה כמו כן במקרה כמובן שהובא חוק הנוער כנדרש .

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל