שוחט לכולם את הזמן – חיוב כתובה של אב שטס לחו"ל וטרם שב

לבית הדין הרבני בבאר שבע מגיח לעיתים מקרה מורכב ומסובך בו השליטה שלהם היא חלקית מאחר ואחד מהצדדים נוכח לא נוכח אך כאשר צד אחד נמצא בחו"ל המקרה הופך קשה במיוחד במסגרת פסק דין שניתן לאחרונה בפני הרכב הדיינים:

הרב אהרן דרשביץ – אב"ד, הרב עובדיה חפץ יעקב, הרב אברהם צבי גאופטמן

ברקע המקרה מדובר בזוג אשר הגבר חי על הציר של אירופה- ישראל בעקבות עבודתו ועצם  השתייכותו לקבוצת שוחטים (בתחום זה כידוע מתבצעות שחיטות רבות כהלכה ע"מ לחסוך עלויות ייבוא וזמינות גבוהה של בשר ועופות למתן מסעדות כשרות בחו"ל) הזוג נישא לפני כעשור ולחיי הזוגיות הצטרפו 3 ילדים שנולדו לזוג .

ככל הנראה החיים על הציר היקשו על שמירת יציבות הזוגיות וכתוצאה מכך טופלו הזוג במשך 3 שנים במסגרת טיפול זוגי ובשנה וחצי האחרונות חיו תחת אותה קורת גג אחת אך לא בזוגיות נורמטיבית עד שהודיעה האשה לגבר כי ברצונה להתגרש במתן הודעתה עזב הגבר את הבית לא לפני שלקח את דרכונו ואת דרכונם של הילדים . האשה שמטבע הדברים חששה מעגינותה הוציאה צו עיכוב יציאה מן הארץ אך מאוחר מדי כך שרוב התנהלות המשפטית  עברה לשיחות  דרך מסכים האב מפולין  התחייב במזונותיו ובמתן הגט  לכשישוב ארצה קרוב לפסח . והסכים להסכם  מאוחר יותר מאנגליה התנה את הגט כערובה בשינויים אשר הוסכמו על הצדדים פנייה של בית הדין מחלקת עגונות הוגשה לבית הדין הרבני באנגליה . עוד בהליך מאחר ובית הדין חייב אותו בכתובה טען הגבר כי רעייתו לא פקדה את המקווה תקופה של שנתיים . כמו כן ביקש לחלוק בחובות שצברו בני הזוג ולהפחית את המזונות לסכום של 2400 ₪ בחודש ( בהסכם הראשוני הסכום נקבע ע"ס 3900ש"ח)

לא ניכנס לכל השתלשלות המקרה רק נציין כי הייתה ועדיין יש כאן דרך ארוכה שכבר נתקבלו החלטות  הכוללת מינויים של מגשר מלונדון והסכמה של הבעל למנות את חמו לדון במו"מ על סעיפי ההסכם השונים חשש כבד של בית הדין בבאר שבע ושל האשה מעגינות עיכובים שונים של דיונים לאור טענת הבעל שלא חש בטוב לגיבוש הסכם חדש .ועוד במתן פסק הדין לא חסכו גם הדיינים את ביקורתם כנגד האשה וב"כ ליזום כל הזמן התנהלות ע"מ להביא אתה גט המיוחל ולעת עתה חייבו את הבעל בגט אך ציינו את האופטימיות עם תנאי:

" למרות כל האמור, ביה"ד סבור כי עדיין ניתן להגיע להסכמות באמצעות מו"מ רציני בין הצדדים. הצלחת המו"מ תלויה באשה ובב"כ לא פחות מאשר בבעל. עם זאת, בשל הזמן הרב שחלף, והתנאים החדשים שהבעל מציב, ביה"ד מבהיר כי לא יאפשר הצבת תנאים בלתי סבירים, ויגביל את זמן המו"מ לכ-30 יום נוספים בלבד. מן הראוי להבהיר, שאם ביה"ד יתרשם שהאישה וב"כ לא עושים כלל מאמץ לנהל מו"מ ענייני, ביה"ד יקפיא את החלטתו לחיוב בגט ולמזונות מעוכבת מחמתו,"

את האשה מייצג : שי זילברברג

 

נראה כי זו לא הכתבה האחרונה במקרה .

מערכת  גט-  over מתחייבת לעדכן לכשתעודכן .

לעניינים נוספים

עקבו אחרינו

במערכת

Previous
Next

הצטרפו לניוזלטר שלנו

בהשארת פרטים אתם נשארים מעודכנים,
פסק דין שטורף מחדש את הקלפים, שינוי חקיקה, החלטה חריגה,
בהרשמה מהירה ישירות למייל